„Ławeczki namysłowskie” - Montaż charakterystycznych ławek w obrębie Rynku i na alei przy ul. Dworcowej

Zgłaszający: Zarząd Osiedla nr 1

Nazwa zadania: Ławeczki Namysłowskie

Lokalizacja zadania: Obszar Rynku w wg planu zagospodarowania działki od A.2 do A.28 aleja przy ulicy Dworcowej wg planu zagospodarowania działki A.6ZP, A.7ZP, A.8ZP, A.9ZP, A.10ZP

Szacunkowy koszt zadania: 50.000 PLN

Opis zadania: CEL nr1: stworzenie elementu wizerunku Namysłowa jako miasta czystego, gdzie można usiąść i porozmawiać
CEL nr2: włączenie mieszkańców w tworzenie wizerunku i tożsamości Namysłowa

Działania:

Wytworzenie i zakup "ławek namysłowskich" i instalacja w Rynku lub na alei przy ulicy Dworcowej. Instalowane ławki muszą spełnić zasadę: osoba siedząca na ławce widzi przynajmniej 2 inne ławki (co oznacza w praktyce ławka od ławki oddalona maksymalnie 20m)
Uzasadnienie: Uatrakcyjnienie obszaru Rynku i/lub alei przy ulicy Dworcowej o specyficzne i oryginalne nasze namysłowskie ławeczki z koszami na śmieci, których obecnie jest w mieście bardzo mało. Wstawienie takich ławek sprawi, że miasto nabierze świeżego wizerunku.
Dla turystów będzie kojarzyć się z czystością i oryginalnością. A opisy np. historycznych lub kulturowo znaczących dla Namysłowa miejsc sprawi, że turyści zapamiętają nasze miasto pozytywnie. Dla rodzin z dziećmi, mam z wózkami będzie połączeniem praktycyzmu tzw. "życia spacerowego" z oryginalnością i funkcjonalnością. Również osoby starsze lubiące spędzać czas na świeżym powietrzu ze znajomymi docenią  oryginalność ławek i ich funkcjonalność.

Wdrożenie jednego spójnego z wizją rozwoju miasta stylu ławeczek pozwoli w następnych latach rozszerzać obszar ich instalacji tworząc jedność stylu i zarazem gwarantując funkcjonalność ławeczek. Obszarów takich jak Wyspa, czy Park Kopernika czy Placu pod Grzybkiem w Namysłowie jest dużo więc kolejne lata pozwolą etapami wdrażać ten projekt.

Załącznik: PDFWniosek Zarządu Osiedla nr 1