"Rozbudowa placu zabaw przy ul. Stawowej"

Zgłaszający: Zarząd Osiedla nr 4

Nazwa zadania: Rozbudowa placu zabaw przy ulicy Stawowej.

Lokalizacja zadania: działka stanowiąca własność gminy Namysłów położona w Namysłowie pomiędzy ulicami: Stawową i Sejmową. Obecnie znajduje się tam plac zabaw i boisko do gry w piłkę.

Szacunkowy koszt zadania: 45.665 zł

Opis zadania: W ramach Budżetu Obywatelskiego dla miasta Namysłów składamy projekt będący pierwszą częścią dużego projektu, który chcielibyśmy zrealizować w powyższej lokalizacji. Proponowane miejsce obecnie jest placem zabaw i miejscem spotkań zarówno młodzieży jak i dorosłych, a zwłaszcza matek z dziećmi. Plac jest oddalony od drogi co powoduje, że jest miejscem bardzo bezpiecznym. Obok znajduje się boisko do gry w piłkę, które jest stale użytkowane, a zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Montaż zestawu zabawowego dla dzieci i siłowni na świeżym powietrzu pozwoliłby rozwijać sprawność fizyczną osób korzystających z tego sprzętu i sprzyjałby aktywnemu spędzaniu czasu różnych grup wiekowych naszych mieszkańców. W projekcie przewiduje się umiejscowienie zewnętrznych urządzeń przeznaczonych do zabawy dla dzieci oraz treningów i ćwiczeń rekreacyjnych młodzieży i osób dorosłych wraz z ich montażem.
Elementy składowe projektu:

W/w sprzęt wraz z montażem zapewnia firma BIG TOYS ELŻBIETA ZYGARYN 58-105 SŁOTWINA, SŁOTWINA 58F, która zapewnia zakup urządzeń wraz z ich montażem w terenie. Urządzenia mini siłowni dostosowane są do różnych grup wiekowych oraz początkujących i zaawansowanych sportowców /kosztorys oraz oferta firmy w załączeniu/. Wykorzystają ten sprzęt również amatorzy fitness oraz osoby niepełnosprawne fizycznie.

Uzasadnienie: W Namysłowie jest tylko jedna siłownia na powietrzu. Nie ma miejsca, które pozwoliłoby łączyć zabawę dzieci i opiekę nad nimi z treningiem i rekreacją na świeżym powietrzu. Odbiorcy tego projektu to dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy oraz osoby niepełnosprawne. Obiekt znajdowałby się w strefie ogólnodostępnej z możliwością bezpłatnego korzystania przez mieszkańców ul. Sejmowej oraz osiedli przy Reymonta i Łączańskiej, a nawet pobliskiego Rynku. Obecnie teren jest miejscem spotkań mieszkańców i zabaw ich dzieci. Z istniejących urządzeń zabawowych/stan wymagający kapitalnego remontu/ korzystają także dzieci przyjeżdżające na zakupy z rodzicami do pobliskich sklepów. Obok znajdują się: Towaroteka, Biedronka, Centrum Komputerowe, sklep z odzieżą dziecięcą, z materiałami budowlanymi i elektrycznymi oraz inne, do których przyjeżdżają mieszkańcy Namysłowa i okolicznych miejscowości. Miejsce po właściwym zagospodarowaniu stanowiłoby jedną z bardziej atrakcyjnych wizytówek Namysłowa. Rozbudowa tego terenu jest inwestycją, która zaprocentuje w przyszłości wpływając na rozwój fizyczny dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Za realizacją w/w projektu przemawia, że utrzymanie jest prawie bezkosztowe. Sprzątanie placu zabaw i boiska jest obecnie wykonywane. Urządzenia są przystosowane do montażu na świeżym powietrzu i nie wymagają częstych konserwacji. Kolejny etap inwestycji to rozbudowa istniejącego boiska, montaż ławek i koszy na śmieci oraz ogrodzenie terenu, aby zapobiec wyprowadzaniu psów przez mieszkańców.

Załącznik: PDFWniosek Zarządu Osiedla nr 4