Panel dyskusyjno-edukacyjny na temat: Wentylacja grawitacyjna mieszkań w blokach całego miasta

Zgłaszający: Zarząd Osiedla nr 3

Nazwa zadania: Panel dyskusyjno-edukacyjny na temat: Wentylacja grawitacyjna mieszkań w blokach całego miasta

Lokalizacja zadania: Świetlica szkolna szkoły na terenie miasta

Szacunkowy koszt zadania: 1.000 zł

Opis zadania: Podniesienie świadomości mieszkańców dotyczącej kondycji zdrowotnej wszystkich mieszkańców całego miasta wpłynie pozytywnie, doda większej odwagi, aby głośno przy każdej okazji omawiać z sąsiadami i nie tylko przyczyny tego problemu. Domagać się od właściwej administracji aby nałożone przepisami państwowymi przeglądy i czynności konserwacyjne były zgodnie z tymi aktami prawnymi wykonane. Właściwie działająca wentylacja grawitacyjna i czujniki wykrywające zagrożenie to podstawowa konieczność bezpieczeństwa i zdrowia ludzi. Nauka to klucz do wiedzy-wiedza to chleb powszedni, ale do chleba potrzebne jest czyste i zdrowe powietrze.

Uzasadnienie: Potrzeba realizacji zadania jest niezmiernie ważna, ponieważ co roku zdarzają się na terenie miasta, województwa, kraju mniej lub bardziej nagłaśniane przypadki zatrucia czadem-tlenkiem węgla. Nie trzeba tu przytaczać ekspertyz naukowych dotyczących skutków źle funkcjonującej wentylacji. Codzienne kłopoty zdrowotne na pierwszy rzut oka banalne są skutkiem poważnych chorób, a przyczyną może i bardzo często jest źle funkcjonująca wentylacja grawitacyjna naszych mieszkań. Zdrowe społeczeństwo to mniej wydatków z budżetu na służbę zdrowia.

Załącznik: PDFOsiedle 3 - Panel dyskusyjno-edykacyjny na temat wentylacja grawitacyjna mieszkań w blokach całego miasta.pdf