Rozbudowa placu zabaw "Pod Grzybkiem"

Zgłaszający: Zarząd Osiedla nr 4

Nazwa zadania: Rozbudowa placu zabaw "Pod Grzybkiem"

Lokalizacja zadania: działka stanowiąca własność gminy Namysłów położona w Namysłowie pomiędzy ulicami: Jana Pawła II, Reymonta i Mariańską. Obecnie znajduje się tam plac zabaw i część rekreacyjno - parkowa.

Opis zadania: W ramach Budżetu Obywatelskiego dla miasta Namysłów składamy projekt będący pierwszą częścią dużego projektu, który chcielibyśmy zrealizować w powyższej lokalizacji. Proponowane miejsce obecnie jest placem zabaw i miejscem spotkań zarówno młodzieży, jak i dorosłych, a zwłaszcza matek z dziećmi. Plac jest położony na terenie zwanym plac pod Grzybkiem, pomiędzy dwoma osiedlami. Obok znajduje się staw miejski, który jest stałym miejscem spacerów mieszkańców Namysłowa.

Montaż zestawu zabawowego dla dzieci i elementów siłowni na świeżym powietrzu, pozwoliłby rozwijać sprawność fizyczną osób korzystających z tego sprzętu i sprzyjałby  aktywnemu spędzania czasu różnych grup wiekowych naszych mieszkańców.
W projekcie przewiduje się umiejscowienie zewnętrznych urządzeń przeznaczonych do zabawy dla dzieci oraz treningów i ćwiczeń rekreacyjnych młodzieży i osób dorosłych wraz z ich montażem.
Elementy składowe projektu: / szacunkowy koszt z możliwością negocjacji cen/
Plac zabaw nr katalogu – koszt 17 825,00 zł wraz montażem.
 Siłownia: /ceny wraz z montażem/
Wahacz + drążki – 4 560 zł
Twister + rowerek – 5 400 zł
Narciarz + biegacz – 5 400zł
Ławka 2- stanowiskowa – 2 888 zł
Orbitek – 2 160 zł
Koszt przygotowania terenu – ewentualne prace ziemne, zakup dodatkowych materiałów, itp. – 5 535 zł
W/w sprzęt wraz z montażem zapewnia firma BIG TOYS ELZBIETA ZYGARYN 58-105 SŁOTWINA 58 F, która zapewnia zakup urządzeń wraz z ich montażem. Urządzenia mini siłowni dostosowane są do różnych grup wiekowych oraz początkujących i zaawansowanych sportowców /kosztorys oraz oferta firmy w załączeniu?.
Wykorzystają ten sprzęt również amatorzy fitness oraz osoby niepełnosprawne fizycznie.
 
Uzasadnienie: W Namysłowie jest tylko jedna siłownia na powietrzu. Nie ma miejsca, które pozwoliłoby łączyć zabawę dzieci i opiekę nad nimi z treningiem i rekreacją na świeżym powietrzu.
Odbiorcy tego projektu to dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy oraz osoby niepełnosprawne. Obiekt znajdowałby się w strefie ogólnodostępnej z możliwością bezpłatnego korzystania przez mieszkańców ul. Sejmowej oraz osiedla przy Reymonta i /ewent. Łączańskiej/.
Obecnie teren jest miejscem spotkań mieszkańców i zabaw ich dzieci. Z istniejących urządzeń zabawowych /stan wymagający remontu/ korzystają także dzieci przyjeżdżające na zakupy z rodzicami do pobliskich sklepów. Obok znajdują się Tesco, Towaroteka, Biedronka, Centrum Komputerowe, sklep z odzieżą dziecięcą, z materiałami budowlanymi i elektrycznymi oraz inne, do których przyjeżdżają mieszkańcy Namysłowa i okolicznych miejscowości.
Miejsce po właściwym zagospodarowaniu stanowiłoby jedną z bardziej atrakcyjnych wizytówek Namysłowa. Rozbudowa tego terenu jest inwestycją, która zaprocentuje w przyszłości wpływając na rozwój fizyczny dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Za realizację w/w projektu przemawia, ze utrzymanie jest bezkosztowe. Sprzątanie terenu jest obecnie wykonywane. Urządzenia są przygotowane do montażu na świeżym powietrzu  i nie wymagają częstej konserwacji.
 
Załącznik: PDFOsiedle 4 - Rozbudowa placu zabaw Pod Grzybkiem.pdf