Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Zbieramy krew dla Polski

TWOJA KREW MA MOC! PODZIEL SIĘ NIĄ WRAZ Z BRICOMARCHÉ W NAMYSŁOWIE!

10 września w ramach IX edycji kampanii "Zbieramy krew dla Polski", organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż, swoją krew dla pacjentów okręgowych szpitali będą mogli oddać mieszkańcy Namysłowa. Po raz pierwszy kampanię wspiera Drużyna#M.

Podziel się krwią i uratuj życie!

Kiedy? 10 września 2016 r. w godz. 10:00 - 14:00.
Gdzie? ul. Bohaterów Warszawy 20B (parking przed supermarketem Bricomarché).

Krew w Namysłowie będzie można oddawać w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK), wyposażonym w sterylny i bezpieczny dla Krwiodawców sprzęt medyczny. Obecny na miejscu lekarz zadba natomiast o bezpieczeństwo zarówno Dawcy jak i Biorcy.

Do oddawania krwi zapraszamy osoby między 18 a 65 rokiem życia, choć, za zgodą lekarza, Krwiodawcą można być nawet po 65. urodzinach. W każdym przypadku trzeba ważyć co najmniej 50 kg - tłumaczy Renata Kawka, Sekretarz Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed, nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny. W dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew i jej składniki niezbędne jest okazanie dokumentu tożsamości.

Każdy, kto zdecyduje się na oddanie krwi, uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych oraz weźmie udział w losowaniu profesjonalnych apteczek samochodowych. Zbiórkom krwi oraz kampanii edukacyjnej towarzyszyć będzie wiele atrakcji, a wśród nich nauka pierwszej pomocy, pokazy strażackie, konkursy i quizy.

Patronat Honorowy nad ogólnopolską kampanią objęło Narodowe Centrum Krwi.

Drużyna#M

W mediach społecznościowych akcję "Zbieramy krew dla Polski" po raz pierwszy wspierać będzie Drużyna#M, zachęcając wszystkich do oddawania krwi na swoim profilu na Facebooku.

Drużyna#M to ekipa, której członkiem staje się każdy, kto chce pomagać innym - oddając krew, ale też zachęcając Panie do badań mammograficznych, budując place zabaw, czy przekazując produkty spożywcze Bankom Żywności.

"Wysyłamy superbohaterów na urlop! Nasza kolej by pomagać!" - to główne hasło kampanii, do której można przyłączyć się także poprzez stronę.

 

Zbieramy krew dla Polski - IX edycja.png

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane