×
Wyszukaj w serwisie

Profesjonalna grupa kolarska z Namysłowa

Fiołka – Trans Pro-Service Margo Team

Przedstawiamy Państwu jedyną z naszego miasta profesjonalną grupę kolarską. Mowa tu o FIOŁKA-TRANS PRO-SERVICE MARGO TEAM czyli szosowej ekipie zawodników z Namysłowa  oraz miejscowości ościennych. 
Początki formacji sięgają 2012 r., kiedy to po raz pierwszy w wyścigach pojechali kolarze w barwach namysłowskiej firmy transportowo - przeprowadzkowej. Od samego początku team rozwijał się stabilnie i dynamicznie zrzeszając w swoich szeregach młodych, jak i doświadczonych  kolarzy. Po udanym sezonie 2013, gdzie wielokrotnie zawodnicy z ekipy stawali na podium wielu wyścigów w Polsce nastąpił przełom. W sezonach 2014 -2015 kolarze ścigali się pod banderą FIOŁKA-TRANS MAGENTA TEAM - odnosząc kilka cennych zwycięstw oraz czołowych miejsc w bardzo prestiżowych wyścigach, zarówno  amatorskich jak i zawodowych na terenie kraju Czech i Słowacji.
Rok 2016 rozpoczyna nowy rozdział dla zawodników. Powstaje FIOŁKA-TRANS PRO-SERVICE MARGO TEAM. 
Sponsorzy pokładają wielkie nadzieje w reprezentujących ich kolarzach. Mieszkańcy Gminy Namysłów oraz województwa opolskiego na co dzień mogę spotkać trenujących na wszystkich trasach naszych "pomarańczowych" kolarzy. Sponsorzy główni to namysłowska firma FIOŁKA-TRANS Transport & Przeprowadzki świadcząca kompleksowe i specjalistyczne usługi w zakresie przeprowadzek prywatnych i firmowych, transportu drogowego ekspresowego, magazynowania mienia oraz relokacji ciężkich przedmiotów. Firma działa w kraju posiadając swoje stałe połączenia oraz za granicą pomagając w nawet najbardziej nietypowych przeprowadzkach na terenie Unii Europejskiej.  Drugim sponsorem tytularnym jest firma PRO SERVICE (hurtowa sprzedaż paliw) - MARGO dedykowane usługi spedycyjno-transportowe, krajowy i międzynarodowy transport paliw płynnych oraz materiałów niebezpiecznych ADR. Pro-Service Margo to profesjonalne marki, które świadczą szereg usług dodatkowych dla swoich biznesowych partnerów z branży paliwowej. 
Grupę wspiera Q-BRAND - studio reklamy, M-SYSTEM WRONA ROWERY Opole - profesjonalny serwis rowerowy oraz sprzedaż. 
Dumą dla grupy jest prezentowanie na strojach herbu Namysłowa, co symbolizuje utożsamianie się z naszym miastem, z którego grupa się wywodzi. 
 
Skład grupy na sezon 2016 + specjalizacje:
1. Marcin Fiołka (klasyki, kryteria uliczne, sprint),
2. Mateusz Jegier (wyścigi etapowe, góry, pagórki, jazda na czas) LIDER,
3. Bartosz Łabowski (sprinter, pomocnik),
4. Szymon Ostrysz (odcinki płaskie, pagórki, pomocnik),
5. Paweł Pac (odcinki płaskie, pagórki, góry, kryteria uliczne, wyścigi etapowe, jazda na czas) LIDER,
6. Daniel Stajszczyk (odcinki płaskie, pomocnik),
7. Marcin Szenderski (Sprinter),
8. Tomasz Szrajber (góry) wice-lider, 
9. Grzegorz Włodarczyk (odcinki płaskie, pomocnik).
 
Kilku naszych zawodników posiada doświadczenie wyniesione z młodszych kategorii wiekowych (młodzik, junior młodszy, junior) oraz kilku miało możliwość ścigania się wcześniej w grupach zawodowych. Marcin Fiołka (Mapa Map Bant Profi), Mateusz Jegier (Chrobry Głogów), Paweł Pac (Wibatech Brzeg). Nasi kolarze startowali w wyścigach zawodowych takich, jak: Bałtyk Karkonosze Tour, Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala, Mistrzostwa Polski Elity, w którym startował Mistrz Świata z roku 2014 Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka - brązowy medalista olimpijski oraz zwycięzca etapów na Tour de France oraz naszego narodowego wyścigu Tour de Pologne, wyścigi UCI oraz z kalendarza PZkol, Maratony szosowe. 

W tym sezonie największym sukcesem było zdobycie srebrnego medalu podczas Górskich Mistrzostw Polski pod Nowym Targiem przez Mateusza Jegiera, lidera zespołu,  który jeszcze w Maju tego roku zajął III miejsce w kat. w prestiżowym i silnie obsadzonym wyścigu JARNA KLASIKA na Słowacji. Grupa wzięła również udział w Tour de Pologne Amatorów, gdzie 18 pozycję zajął Tomasz Szrajber. Sukcesem, o którym warto wspomnieć był również tegoroczny „Klasyk Skalierzycki”, w którym Tomasz Szrajber był IV, a broniący wygranej w tym wyścigu z 2015 roku Marcin Fiołka wywalczył III miejsce. 

Sukcesów mniejszych i większych zawodnicy mają bardzo dużo i stale podnoszą swoją formą jak i umiejętności, aby z powodzeniem rywalizować w tej trudnej i wyczerpującej dyscyplinie, która obecnie notuje bardzo dynamiczny wzrost popularności w naszym kraju, głównie za sprawą sukcesów polskich kolarzy, którzy walczą o najwyższe laury w światowym kolarstwie 

Wszystkich kibiców zapraszamy na fan page drużyny na Facebooka: FIOŁKA-TRANS PRO-SERVICE MARGO TEAM.

Drużyna  stale się rozwija i również rekrutuje nowych potencjalnych  zawodników. Wszystkich (pełnoletnich) zainteresowanych uprawianiem kolarstwa szosowego zapraszamy do kontaktu przez fan page oraz mailowego: fiolkatrans@gmail.com. Udzielimy wszystkich niezbędnych informacji - jak zacząć, doradzimy i chętnie pomożemy.

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia naszych poczynań w ściganiu. 

Z kolarskim pozdrowieniem grupa FIOŁKA-TRANS PRO-SERVICE MARGO TEAM. 
fiołka1.jpeg fiołka2.jpeg fiołka3.jpeg fiołka4.jpeg fiołka5.jpeg fiołka6.jpeg fiołka7.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane