Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Program ograniczenia niskiej emisji

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu uruchomił z początkiem października 2016 r. Program ograniczenia niskiej emisji w województwie opolskim dla osób fizycznych przy udziale środków WFOŚiGW w Opolu.  W ramach Programu mogą być dofinansowane następujące przedsięwzięcia:

  1. Wymiana źródła ciepła o niskiej sprawności energetycznej w domach jednorodzinnych lub lokalach mieszkalnych na nowoczesne o wyższej sprawności (EKO-PIEC).
  2. Termomodernizacja domów jednorodzinnych obejmująca wymianę okien, drzwi balkonowych, drzwi zewnętrznych - w tym bram garażowych, ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie dachu, stropu nad ogrzewanymi pomieszczeniami, podłogi na gruncie lub stropu nad nieogrzewaną piwnicą/garażem (EKO-TERM).
  3. Wymiana źródła ciepła w domach jednorodzinnych lub lokalach mieszkalnych o niskiej sprawności energetycznej na nowoczesne o wyższej sprawności oraz termomodernizacja domów jednorodzinnych obejmująca wymianę okien, drzwi balkonowych, drzwi zewnętrznych - w tym bram garażowych, ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie dachu, stropu nad ogrzewanymi pomieszczeniami, podłogi na gruncie lub stropu nad nieogrzewaną piwnicą/garażem (EKO-DOM).
  4. Zakup i montaż urządzeń wykorzystujących energię odnawialną w domach jednorodzinnych istniejących lub będących w budowie (OZE).

Dofinansowanie w ramach w/w Programu jest udzielane w formie pożyczki (aktualne oprocentowanie 2,5 %w skali roku) bez żadnych prowizji i marży z możliwością jej częściowego umorzenia (nawet do 30 % w przypadku wymiany źródła ciepła). Okres kwalifikowania kosztów liczony będzie od dnia złożenia wniosku o pożyczkę w WFOŚiGW w Opolu, co oznacza, że uznawane będą tylko kwoty faktur wystawionych nie wcześniej niż w dniu złożenia wniosku o pożyczkę.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych modułów Programu znajdują się na stronie internetowej Funduszu: www.wfosigw.opole.pl w zakładce Portal beneficjenta/Pożyczki dla osób fizycznych.

Dodatkowo, informacji udzielają pracownicy Zespołu Funduszy Europejskich:

  • EKO-PIEC, EKO-TERM, EKO-DOM, tel. 77 45-67-873 wew. 116, 117, 108, 148, 147, 123
  • OZE, tel. 77 45-67-891 wew. 103,.150.

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane