×
Wyszukaj w serwisie

Namysłów - Miastem Idei

Namysłów – Miastem Idei

O rozwoju gospodarczym miasta, o tym, co zmieni kompleks sportowo-widowiskowy, i o tym, jakie są współczesne funkcje rynku w mieście powiatowym - o tym rozmawiano podczas debaty, która miała miejsce 6 października w Namysłowskim Ośrodku Kultury. Debata była częścią akcji "Miasta Idei", którą prowadzi Gazeta Wyborcza.

Debatę poprzedziły warsztaty, w których udział wzięli społecznicy, liderzy opinii, przedsiębiorcy, działacze kultury oraz zaangażowana młodzież Namysłowa. Wnioski z warsztatów, przedstawiono tuż przed panelem dyskusyjnym. Z kolei w dyskusji udział wzięli Julian Kruszyński - burmistrz Namysłowa, Sylwester Zabielny - przewodniczący Rady Miejskiej w Namysłowie, Damian Lewandowski - dyrektor Hali Sportowej Częstochowa, Dr Witold Potwora - ekonomista, wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu oraz Magdalena Mańkowska, specjalistka od PR. Gościem specjalnym debaty był Marcin Urbaś, olimpijczyk, rekordzista Polski w biegu na 200 m, właściciel Akademii Kreatywnego Futbolu i Akademii Lekkoatletycznej Marcina Urbasia. Głos zabierali także mieszkańcy zasiadający na widowni NOK.
Relacja i wnioski z debaty są dostępne na stronie: http://opole.wyborcza.pl/opole/0,145688.html

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane