Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Powstanie nowy plac zabaw

Projekt zagospodarowania jednego z placów w Namysłowie, jako jedyny w Polsce, a jeden z pięciu na świecie, wygrał nagrodę ok. 85 tys. w konkursie organizowanym przez Fundację Pracowniczą Velux - Dołożymy drugie tyle pieniędzy i stworzymy kolejne wspaniałe miejsce do odpoczynku i rekreacji dla rodzin z dziećmi - mówi burmistrz Julian Kruszyński.

Tym miejscem jest plac przy zbiegu ulic: 3 Maja, Chrobrego i Dubois. Do lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku usytuowany był tam ewangelicki kościół Św. Andrzeja. Nowy projekt zakłada upamiętnienie tego faktu poprzez nasadzenia roślin, które będą wyznaczały kształt niegdysiejszego fundamentu świątyni - Zależy nam również na tym, by miejsce to żyło radością dzieci, które będą je odwiedzać wraz ze swoimi opiekunami - mówi burmistrz Kruszyński. Dlatego w miejscu tym staną nowe urządzenia, służące najmłodszym. Ich kształt będzie nawiązywał do zabytkowej architektury, pośród której się znajdą, a zwłaszcza do stojącego nieopodal zamku książęcego będącego własnością browaru.

Trwa opracowanie finalnego planu zakresu robót. Plac jest pod opieką Opolskiego Konserwatora Zabytków. Rewitalizacja rozpocznie się na wiosnę. W inicjatywę włączą się również bezpośrednio pracownicy fabryki VELUX, którzy będą porządkować teren i sadzić rośliny. W planach jest posadzenie nowych krzewów, postawienie ławek, usypanie ścieżek i budowa placu zabaw w klimacie historycznym (kształt zamku). Koncepcja zakłada obsadzenie skweru czerwonymi berberysami zgodnie z obrysem murów dawnego kościoła, co nada temu miejscu wyjątkowego charakteru.

Nowego charakteru nabiera już plac zabaw w parku im. Kopernika, zwanym popularnie "Małpim Gajem" - Po instalacji nowych urządzeń do zabawy zabieramy się także za uporządkowanie samego parku - mówi burmistrz - Tak, żeby na wiosnę był już w pełni gotowy.
Tak oto prezentuje się plan rewitalizacji:
plac zabaw.jpeg

Zapraszamy do fotogalerii z uroczystości wręczenia symbolicznego czeku:

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane