Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Wrześniowy numer Gazety Namysłowskiej

Gazeta Namysłowska Nr 5 (89) 2016.jpeg
Jest już dostępny wrześniowy numer Gazety Namysłowskiej, a w nim m.in.: Lato w Gminie Namysłów, Gmina przyjazna rodzinom, informacja o uchwalonym Lokalnym Programie Rewitalizacji Gminy Namysłów na lata 2016-2023 oraz o przyjaźni Namysłowa z Wrocławiem.

W nowym numerze Janusz Nowak, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej w Namysłowie tłumaczy również, dlaczego będziemy płacili mniej za ogrzewanie, a także znajdziecie Państwo informację o Maratonie z Sienkiewiczem, Obchodach 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej i wiele innych.

W ostatni weekend września burmistrz Julian Kruszyński wraz ze swoimi zastępcami: Arturem Włodarczykiem i Rafałem Nowowiejskim po raz kolejny powitali uroczyście nowo narodzonych obywateli gminy Namysłów. Tym razem do Namysłowskiego Ośrodka Kultury przybyły maluchy wraz z rodzinami urodzone w ciągu ostatnich czterech miesięcy - Jesteśmy gminą przyjazną rodzinom - podkreślał Julian Kruszyński - Jest to dla nas jeden z priorytetów.

Lokalny Program Rewitalizacji, uchwalony na wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Namysłowie, jest dokumentem o znaczeniu strategicznym, jednocześnie będącym narzędziem naprawczym dla zdegradowanych przestrzeni miejskich. Obejmuje takie obszary jak: społeczeństwo, gospodarka, a także sfera przestrzenno-funkcjonalna i sfera techniczna (sieć wodociągowa, kanalizacyjna, system ciepłowniczy, elektroenergetyczny i gazowy, a także stan zasobów mieszkaniowych). W oparciu o przeprowadzone konsultacje społeczne i analizy wyznaczone zostały obszary o szczególnym natężeniu zjawisk negatywnych, na których zamierza się przeprowadzić rewitalizację.

Rok 1466 nie był rokiem szczęśliwym dla Namysłowa. W maju pół miasta spłonęło w pożarze, w sierpniu zaatakowali je zwolennicy Jerzego z Podiebradu i niewiele brakowało, by po raz kolejny Namysłów stanął w ogniu. Ukoronowanie niezwykłego jubileuszu będzie miało miejsce podczas sesji Rady Miejskiej Wrocławia w dniu 20 października br. Wtedy także na płycie wrocławskiego rynku zostanie uroczyście wciągnięta na maszt flaga Namysłowa. Częścią obchodów będą również okolicznościowy film oraz wystawa plenerowa, eksponowana na rynkach obydwu miast.

Już teraz zachęcamy do pobrania wrześniowego numer Gazety Namysłowskiej.

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane