×
Wyszukaj w serwisie

Osiedle Wschodnie ma nowe drogi

Osiedle Wschodnie ma nowe drogi

Zgodnie z planem zakończono budowę 2,5 kilometra dróg na Osiedlu Wschodnim. Ulice:  Kombatantów, Wileńska, Kresowa, Orląt Lwowskich, Wschodnia, Lwowska i Tarnopolska zyskały nową nawierzchnię, obustronne chodniki wraz z kanalizacją deszczową oraz oświetleniem typu LED – Inwestycja kosztowała blisko 3,5 mln złotych – mówi burmistrz Julian Kruszyński – W ramach tej kwoty połowa to dofinansowanie, które pozyskaliśmy z  Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016/2019, czyli z tzw. „schetynówek”.

Władze gminy nie poprzestają na tak dużej inwestycji drogowej – Na dniach dokonujemy odbioru przebudowanej ulicy Konopnickiej – mówi burmistrz. Również rok 2017 będzie obfity w remonty dróg, zarówno w mieście jak i na wsiach. Planowane są prace na drogach w Smogorzowie, Kamiennej i w kierunku na Apostoły. W Namysłowie remontu doczekają się ulice: Sejmowa, Kopernika i Moniuszki. Burmistrz zapowiada także rozpoczęcie prac drogowych na osiedlu pomiędzy ulicami: Grunwaldzką i Oławską – Chcemy również przebudować chodnik prowadzący do cmentarza wzdłuż ulicy Oławskiej.
1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane