Wydarzenia z "Jedyneczki"
Od wielu lat tradycją naszego przedszkola jest uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka". Uroczystość, w której uczestniczy cała społeczność przedszkola i rodzice. W październiku maluszki z grupy Stokrotki również w tym dniu obchodziły urodziny grupy. Mimo, że kończył się dopiero drugi miesiąc ich pobytu w przedszkolu, nasi wychowankowie stanęli na wysokości zadania.

W listopadzie bardzo ważny dzień obchodziła grupa Motylki. Dzieci przygotowały wspaniałą część artystyczną, na której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście - pani Dyrektor i dzieci z innych grup, którzy złożyli życzenia i wręczyli przygotowane upominki.
Jak na urodziny przystało były tańce i zabawa. Nie mogło zabraknąć również przepysznego tortu, przy którym zabrzmiało gromkie sto lat.


Pod koniec listopada nasze przedszkole organizowało już czwartą edycję międzyprzedszkolnego "Quizu Kulinarnego" pod hasłem "Poznaj zdrową żywność". Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci upiekły pyszne świąteczne - dużo zdrowsze pierniczki. Na przedszkolaków czekały konkurencje praktyczne sprawdzających ich umiejętności kulinarne: mieszanie składników, wygniatanie i wałkowanie ciasta.
Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów - choinek, gwiazdek, aniołków przy pomocy foremek. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

23 listopada do naszego przedszkola zawitała folkowa kapela "Góralska Hora". Dzieci podczas koncertu poza słuchaniem muzyki i pieśni góralskich, zapoznały się z nazwami i dźwiękami instrumentów góralskich, a także miały okazję wspólnie śpiewać i tańczyć przy skocznych dźwiękach muzyki.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 2 grudnia dzieci podczas zajęć dowiedziały się czym jest niepełnosprawność, jakie są jej rodzaje i z jakimi trudnościami spotykają się osoby niepełnosprawne. Aby choć przez chwilę wejść w ich świat dzieci wykonywały "proste" czynności dnia codziennego: rozpoznawanie przedmiotów za pomocą dotyku z zasłoniętymi oczami, malowanie obrazka nie wykorzystując rąk, przekazanie informacji bez użycia słów, zbieranie drobnych elementów w rękawicach kuchennych, przemieszczanie się nie używając nóg.



Przedszkolaki zapoznały się z alfabetem Braille’a oraz nauczyły się kilku zwrotów w języku migowym.
Dzieci poprzez aktywny udział w zajęciach zrozumiały, że osoby z niepełnosprawnością są równowartościowymi członkami społeczeństwa, którym należy się szacunek i pomoc.