×
Wyszukaj w serwisie

Wydarzenia z "Jedyneczki"

Od wielu lat tradycją naszego przedszkola jest uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka". Uroczystość, w której uczestniczy cała społeczność przedszkola i rodzice. W październiku maluszki z grupy Stokrotki również w tym dniu obchodziły urodziny grupy. Mimo, że kończył się dopiero drugi miesiąc ich pobytu w przedszkolu, nasi wychowankowie stanęli na wysokości zadania.

Urodziny grupy.jpeg

W listopadzie bardzo ważny dzień obchodziła grupa Motylki. Dzieci przygotowały wspaniałą część artystyczną, na której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście - pani Dyrektor i dzieci z innych grup, którzy złożyli życzenia i wręczyli przygotowane upominki.

Jak na urodziny przystało były tańce i zabawa. Nie mogło zabraknąć również przepysznego tortu, przy którym zabrzmiało gromkie sto lat.

Quiz Kulinarny 01.jpeg
Quiz Kulinarny 02.jpeg

Pod koniec listopada nasze przedszkole organizowało już czwartą edycję międzyprzedszkolnego "Quizu Kulinarnego" pod hasłem "Poznaj zdrową żywność". Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci upiekły pyszne świąteczne - dużo zdrowsze pierniczki. Na przedszkolaków czekały konkurencje praktyczne sprawdzających ich umiejętności kulinarne: mieszanie składników, wygniatanie i wałkowanie ciasta.

Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów - choinek, gwiazdek, aniołków przy pomocy foremek. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

Góralska Hora.jpeg

23 listopada do naszego przedszkola zawitała folkowa kapela "Góralska Hora". Dzieci podczas koncertu poza słuchaniem muzyki i pieśni góralskich, zapoznały się z nazwami i dźwiękami instrumentów góralskich, a także miały okazję wspólnie śpiewać i tańczyć przy skocznych dźwiękach muzyki.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 2 grudnia dzieci podczas zajęć dowiedziały się czym jest niepełnosprawność, jakie są jej rodzaje i z jakimi trudnościami spotykają się osoby niepełnosprawne. Aby choć przez chwilę wejść w ich świat dzieci wykonywały "proste" czynności dnia codziennego: rozpoznawanie przedmiotów za pomocą dotyku z zasłoniętymi oczami, malowanie obrazka nie wykorzystując rąk, przekazanie informacji bez użycia słów, zbieranie drobnych elementów w rękawicach kuchennych, przemieszczanie się nie używając nóg.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 01.jpeg
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 03.jpeg
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 02.jpeg

Przedszkolaki zapoznały się z alfabetem Braille’a oraz nauczyły się kilku zwrotów w języku migowym.

Dzieci poprzez aktywny udział w zajęciach zrozumiały, że osoby z niepełnosprawnością są równowartościowymi członkami społeczeństwa, którym należy się szacunek i pomoc.

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane