Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Browar Namysłów poinformował o swoich planach

Ambitny plan wykonania kompleksu rozrywkowo - wypoczynkowego na terenie Browaru Namysłów przedstawili wczoraj (08.12.2016 r.) przedstawiciele władz firmy: prezes Czesław Wojciech Szczepaniak i Ryan Gostomski. W spotkaniu uczestniczyli także m.in.: burmistrz Julian Kruszyński wraz z zastępcami, radni Rady Miejskiej w Namysłowie oraz władze powiatu namysłowskiego i opolski konserwator zabytków.
Według słów władz firmy w ramach projektu Browar planuje adaptację części budynków, jak słodownie, kotłownia i zamek na kompleks rozrywkowo-wypoczynkowy. W jego skład wejdą: kilkupoziomowa restauracja, muzeum piwa, hotel wraz ze SPA. Istotną informacją jest, że również w namysłowskim zamku powstanie centrum konferencyjne i interaktywne muzeum historii średniowiecza, w tym browaru i Namysłowa. Swoje zamierzenia Browar Namysłów chce wdrażać w ciągu kilku najbliższych lat - Trzymamy kciuki za ambitne plany naszego browaru - mówi burmistrz Julian Kruszyński - W miarę naszych możliwości będziemy je wspierać. Tak będzie się działo już w najbliższym czasie, bowiem założyliśmy sobie rewitalizację centrum naszego pełnego zabytków miasta. Pierwszych efektów można się spodziewać już w przyszłym roku, kiedy to zagospodarujemy skwer im. prof. Leszka Kuberskiego, który znajduje się na przeciwko bramy browaru.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane