×
Wyszukaj w serwisie

Nowy sprzęt dla namysłowskiego szpitala

Gmina Namysłów zakupiła do namysłowskiego szpitala sprzęt medyczny za łączną kwotę 700 tys. zł. Jeśli zsumujemy to z kwotą 300 tys. zł przekazaną na podniesienie kapitału zakładowego spółki, to łącznie gmina Namysłów w 2016 roku dofinansowała szpital 1 mln złotych.

Realizuję swoją obietnicę dofinansowywania szpitala milionem złotych rocznie - mówi burmistrz Julian Kruszyński - Cieszę się, że te pieniądze będą służyły przede wszystkim pacjentom.

Jak podkreśla burmistrz, zakupiony sprzęt odpowiadał zapotrzebowaniu placówki - Zwróciliśmy się do kierujących wszystkimi oddziałami, jakiego rodzaju sprzęt byłby im potrzebny - mówi burmistrz Kruszyński. W efekcie każdy z oddziałów otrzymał nowe, wysokiej klasy urządzenia medyczne.

W ten sposób urologia otrzymała zestaw do videoendoskopii przewodu pokarmowego z jakością obrazu HD. Oddział wewnętrzny zyskał elektrokardiograf, dwa kardiomonitory systemy holterowskie EKG i RR oraz cykloergometr. Na blok operacyjny trafiły: zestaw do termoablacji i system do ogrzewania pacjenta. Oddział rehabilitacji zyskał nowy stół rehabilitacyjny, aparaty do ultradźwięków i elektroterapii, lampę do fototerapii i zestaw do magnetoterapii. Porodówka, dzięki zakupowi gminy Namysłów, może poszczycić się nowoczesnym łóżkiem porodowym oraz systemem okołoporodowym wraz z kardiotokografami i stacją komputerową.

Burmistrz podtrzymał także propozycję wykupu w przyszłym roku pakietów medycznych dla mieszkańców gminy Namysłów.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane