×
Wyszukaj w serwisie

Ruszył Budżet Obywatelski Namysłowa 2017

Podobnie jak w latach ubiegłych to zarządy namysłowskich osiedli zbierają od mieszkańców pomysły na projekty, które zostaną później poddane pod głosowanie.
Pomysły można zgłaszać od 13 marca do 14 kwietnia br.

Ogólne zasady namysłowskiego budżetu partycypacyjnego nie ulegają zmianie - deklaruje burmistrz Julian Kruszyński.
Nie zmieni się kwota budżetu obywatelskiego, bo podobnie jak poprzednio, decyzją namysłowskich radnych jest to 50 tys. zł na zwycięski projekt.
Pomysły na projekty można zgłaszać do zarządu swojego osiedla, a te do urzędu miejskiego w terminie od 13 marca do 14 kwietnia br.
Do 21 kwietnia przedstawione pomysły będą weryfikowane pod względem spełniania warunków opisanych w regulaminie.
Głosowanie będzie trwać przez od 24 kwietnia do końca maja. Głosować będą pełnoletni mieszkańcy Namysłowa,
którzy w dniu rozpoczęcia głosowania posiadają aktualny adres zameldowania w naszym mieście.
Oddać głos będzie można internetowo lub wrzucając kartę do urny ustawionej w urzędzie miejskim. Tak, jak rok temu opieczętowane karty będzie można podjąć w miejscu wyznaczonym do głosowania (Punkt Informacyjny Urzędu Miejskiego) i fakt ten potwierdzić własnoręcznym podpisem i podaniem swojego imienia i nazwiska oraz numeru PESEL.
Zwycięski projekt lub projekty poznamy na początku czerwca. Po tym niezwłocznie zostaną przekazane do realizacji. Regulamin Budżetu Obywatelskiego Namysłowa 2017 r. jest dostępny na stronie http://namyslow.eu/3746/3686/budzet-obywatelski-namyslowa.html

BO_2017_terminy_kwadrat.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane