Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Badania przesiewowe i szczepienia dla dzieci

Informujemy, że Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku realizuje projekt w zakresie kompleksowej opieki nad matką i dzieckiem współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 r.

W ramach projektu mieszkańcy powiatu namysłowskiego mogą skorzystać z 2 modułów:

Moduł 2 – Ochrona zdrowia dziecka w kierunku wsparcia jego rozwoju psychospołecznego, w ramach którego realizowane będą bloki:

a)   pogłębiona diagnostyka rozwoju psychospołecznego dziecka

b)   wsparcie koordynowane - działania uzupełniające możliwe do realizacji tylkoi wyłącznie w połączeniu ze wsparciem w ramach    pogłębionej diagnostyki rozwoju dziecka i/lub niwelowanie nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2

            c)  niwelowanie nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2

           d)  dojazdy na rehabilitację/ opieka nad osobą niesamodzielną

           e)   działania informacyjno-edukacyjne

Moduł 3 – Profilaktyka zakażeń pneumokokowych. Szczepieniami objęte będą dzieci do lat 2:

          a) dzieci, które nie są szczepione szczepionka finansowaną ze środków publicznych NFZ

          b)  dzieci, które nie maja ukończonych 2 lat

          c)  dzieci, które zostały zaszczepione I i II dawką finansowaną przez rodziców

 

Ponad 1200 dzieci do 2 roku życia może skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych. Program nastawiony jest na wczesne wykrywanie wad rozwojowych. W ramach programu można skorzystać z wizyty z dzieckiem u psychologa, neurologopedy, pediatry oraz fizjoterapeuty.

Więcej informacji można uzyskać osobiście lub telefonicznie w Kluczborskim PCZ pod nr 77 417 35 00 i w prowadzonym przez PCZ ośrodku rehabilitacji dzieci (nr  77 418 00 19) przy ul. Sienkiewicza 20b.

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane