×
Wyszukaj w serwisie

Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu drogowego

Zmiany organizacji ruchu na czas Wszystkich Świętych
Zbliżający się weekend rozpoczyna policyjną akcję „Znicz 2017”. Dla mundurowych to czas wzmożonych działań. Policjanci przypominają, że w rejonie cmentarzy w tym okresie będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. Drogi dojazdowe oraz ulice sąsiadujące z cmentarzami będą często wyłączone z ruchu dla samochodów lub będą podlegać czasowym zmianom w organizacji. Warto więc patrzeć na znaki i nie jechać „na pamięć”.
Tradycyjnie już namysłowscy policjanci w okresie wszystkich świętych będą prowadzić wzmożone działania w obrębie cmentarzy oraz dróg dojazdowych. Patrole w rejonach cmentarzy oraz ich okolic zapewnią w tych miejscach ład i porządek. W działaniach wesprą ich policjanci służby kryminalnej, których głównym zadaniem będzie przeciwdziałanie takim zjawiskom jak kradzieże kieszonkowe. Funkcjonariusze namysłowskiej drogówki w czasie trwania akcji zadbają o bezkolizyjne i bezpieczne dotarcie do nekropolii. 
Przypominamy, że bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych w dużej mierze zależeć będzie także od nas samych. Przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego ale przede wszystkim zdrowy rozsądek powinny uchronić nas przed niebezpiecznymi sytuacjami a w konsekwencji sprawić, że ten wyjątkowy dzień upłynie dla nas w spokoju i zadumie nad grobami naszych najbliższych. 

Pieszym przypominamy także o obowiązujących przepisach 
dotyczących używania elementów odblaskowych.

Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze
 poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask.

Przedstawiamy zmiany organizacji ruchu jakie będą obowiązywać w dniach 1-2 listopada 2017 roku w powiecie namysłowskim wraz z mapkami:

- W Namysłowie przy ul. Oławskiej ustawione zostaną znaki B-36 (zakaz zatrzymywania się- czerwona linia na mapie) po obu stronach drogi powiatowej prowadzącej do cmentarza. Przypominamy, że przy cmentarzu na ul. Jana Pawła II cały czas obowiązuje zakaz zatrzymywania się po obu stronach jezdni oraz w zatokach autobusowych.
- W rejonie cmentarza w miejscowości Wilków  przy drodze DW 451 (ul. Wrocławska)- obowiązywać będzie „zakaz zatrzymywania pojazdu” (czerwona linia na mapie) wzdłuż drogi od strony cmentarza.
- W miejscowości Bukowa Śląska na  drodze DK 39 w obrębie cmentarza również obowiązywać będzie „zakaz zatrzymywania pojazdów” (czerwona linia na mapie) na poboczu po przeciwnej stronie cmentarza oraz wprowadzone będzie również ograniczenie prędkości do 60 km/h.
Z uwagi na zmianę organizacji ruchu w dniu Wszystkich Świętych, nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu czuwać będą policjanci. Funkcjonariusze zadbają między innymi o to, by ruch w okolicach cmentarzy odbywał się płynnie. 

 Pamiętajmy, aby w każdej sytuacji bezwzględnie 
stosować się do poleceń policjanta kierującego ruchem drogowym!


Wykonał: mł. asp. Paweł Chmielewski
Rzecznik KPP Namysłów


Bukowa Śl..jpeg Cm. JP II.jpeg Cm. Wilków.jpeg Nam. Oławska.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane