×
Wyszukaj w serwisie

Jesienne wydarzenia jedyneczki

19 września grupy "Niedźwiadki" i "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Namysłów. Dzieci wraz z panią leśnik zwiedzały ścieżkę edukacyjną w pobliskim lesie. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne zasadzenie drzewek.

Dzień później wszystkie dzieci brały udział w teatrzyku pt. "Dzidzia" w wykonaniu Teatru Trakt z Wrocławia. W dniu tym obchodziliśmy również Dzień Przedszkolaka. Początek obchodów rozpoczął wspólny pochód z grupowymi plakatami na czele. Następnie wszystkie przedszkolaki integrowały się we wspólnych zabawach i tańcach na tarasie przedszkolnym.

Początek roku upłynął również na wizytach ważnych gości. Zaprosiliśmy do przedszkola przedstawicieli służby zdrowia, policji oraz firmy "Velux". Dzieci z grupy "Biedronki" przygotowały dla naszych gości krótki występ artystyczny, a następnie zaprosiły do wspólnych zabaw i gier. Podczas spotkania z ratownikiem medycznym dzieci uczestniczyły w kursie pierwszej pomocy. Pan policjant podczas wizyt w poszczególnych grupach przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do przedszkola, podczas spacerów i wycieczek. Dzieci utrwaliły sobie także znajomość numerów alarmowych. Do naszego grona dołączyły grupy: "Jagódki", "Słoneczka" i "Muchomorki", które dzielnie i radośnie razem z rodzicami uczestniczyły w uroczystości pasowania na przedszkolaka.

Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. Z tej okazji w naszym przedszkolu dzieci ze wszystkich grup posadziły drzewka w ogrodzie przedszkolnym. Obchody tego święta sprawiają dzieciom wiele radości tak samo, jak późniejsze opiekowanie się zasadzonymi drzewkami.

W naszym przedszkolu odbyła się również zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska "Cztery łapy" - Namysłowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom. W trakcie trwania zbiórki udało się zebrać całe kartony jedzonka z karmą mokrą i suchą. Poprzez takie akcje staramy się kształtować w dzieciach wrażliwość na losy bezdomnych zwierząt. Dziękujemy z całego serca wszystkim zaangażowanym w zbiórkę dzieciom oraz rodzicom.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane