×
Wyszukaj w serwisie

Listopadowo-grudniowe wydarzenia z "Jedyneczki"

W listopadzie w naszym przedszkolu odbył się coroczny Quiz Kulinarny składający się z trzech części: zaprezentowanie drużyny i zaśpiewanie piosenki, wiedza na temat sprzętów używanych w kuchni dawniej i dziś oraz przygotowanie owocowej choinki mając do dyspozycji pomarańcze, banany, kiwi i granata. Choinki były piękne, a co ważne smaczne i zdrowe. Wszyscy zostali zwycięzcami, każdy uczestnik quizu otrzymał dodatkowo drobny upominek, a ponadto świetnie się bawił i miło spędził czas.

Na przełomie listopada i grudnia po raz czwarty braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Zbieraliśmy produkty spożywcze, środki czystości, ubrania i brakujące rzeczy dla potrzebującej rodziny. Wspólnymi siłami zgromadziliśmy 30 wielkich paczek, które podczas finału akcji otrzymała szczęśliwa rodzina.

Tradycyjnie 6 grudnia, w dzień wyczekiwany cały rok przez wszystkie dzieci, do każdej grzecznej grupy dotarł św. Mikołaj z prezentami. Dla młodszych dzieci przyniósł zabawki, gry oraz puzzle. Starszaki, oprócz drobnych upominków, otrzymały bilety na największą w Europie edukacyjną wystawę budowli z klocków Lego we Wrocławiu. Dzieci obejrzały prawie sto niesamowitych, wielkich budowli złożonych z kilku milionów klocków. Makiety przedstawiały m.in. wydarzenia historyczne, budowle architektury zabytkowej i współczesnej, eksponaty interaktywne, instrumenty, sceny znane z bajek i filmów a nawet budowę podstawowych układów człowieka. Dodatkowo przedszkolaki spędziły czas w strefie zabaw z klockami Lego pełnej licznych atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

Również w grudniu kilka grup z naszego przedszkola miało okazję uczestniczyć również w świątecznych warsztatach, które odbyły się w Namysłowskim Ośrodku Kultury. Dzieci podczas zajęć zdobiły wcześniej upieczone pierniczki oraz kolorowały papierowe torebki według własnego pomysłu. Po wykonaniu zadania przedszkolaki zaproszone zostały na bajkowy świąteczny seans, a następnie wróciły do przedszkola ze swoimi pierniczkami.

Okres przedświąteczny umilił naszym bliskim z kolei występ bożonarodzeniowy zorganizowany w Namysłowskim Ośrodku Kultury. Przedstawienie pt. "Gwiazdkowy prezent" składało się z inscenizacji starszaków, wierszy, tańców wszystkich grup oraz utworu świątecznego z akompaniamentem. Nie zabrakło również świątecznych życzeń oraz wspólnie wykonanej przez wszystkie przedszkolaki piosenki.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane