×
Wyszukaj w serwisie

Wybieramy wariant przebudowy "Grzybka"

W ramach realizacji projektu "Utworzenie Centrum Bioróżnorodności nad rzeką Widawą w Namysłowie" odnowione zostaną jedne z najpiękniejszych, zielonych zakątków w Namysłowie: wyspy na Widawie oraz otoczenie stawu przy ul. Mariańskiej i Placu pod Grzybkiem.

Realizacje dotyczyć będą w szczególności regeneracji siedliska gatunków roślinnych, utworzenia rezerwatu przyrody "Wyspa na rzece Widawie" oraz użytku ekologicznego "Bioróżnorodny staw", a także modernizacji i budowy infrastruktury służącej do edukacji przyrodniczej - tworzącej centrum bioróżnorodności w Namysłowie (budowa ścieżek edukacyjnych, zielonych klas, wieży i pomostów obserwacyjnych).

Najwięcej emocji wśród namysłowian wzbudzają plany renowacji konstrukcji tzw. "Grzybka" umiejscowionego na Placu pod Grzybkiem, choć to tylko część zadania wartego w sumie około 3 milionów złotych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom części mieszkańców prezentujemy alternatywną koncepcję przebudowy "Grzybka" względem tego zaproponowanego wcześniej i uruchamiamy system głosowania. Wybrany przez Państwa wariant będzie przekazany do realizacji.

Głosować można od 19 stycznia 2018 roku na stronie www.glosowanie.namyslow.eu.

Głosowanie potrwa do końca stycznia 2018 roku. Głos mogą oddać mieszkańcy Namysłowa (zameldowani na dzień 18 stycznia 2018 r.), którzy ukończyli 18 rok życia. Jeśli któryś z mieszkańców nie ma możliwości zagłosowania poprzez internet, zapraszamy do Urzędu Miejskiego. Obsługa punktu informacyjnego w urzędzie pomoże Państwu w oddaniu głosu na wybrany projekt. 

Wariant 1 - "Grzybek" w nowoczesnej odsłonie

Jest to wariant przedstawiony pierwotnie, o konstrukcji stalowo-rurowej na planie ośmiokąta z formą zadaszenia nawiązującą do kwiatu grzybienia północnego (rośliny chronionej, występującej na przyległym do Placu pod Grzybkiem stawie).

Grzybek - wizualizacja 2.jpeg

Wariant 2 - "Grzybek" w tradycyjnej odsłonie

Wariant ten nawiązuje do dotychczasowej formy "Grzybka", jest konstrukcją ośmiokątną, drewnianą. W porównaniu do obecnej budowli, proponowany projekt jest obniżony i wyposażony w podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Zwiększono również prześwit pomiędzy podestem, a sufitem altany.

Grzybek - wizualizacja 1.jpeg

Wszystkie zdjęcia

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane