×
Wyszukaj w serwisie

II Turniej Kwitnącej Jabłoni

Już 28 kwietnia 2018 r. w Ligocie Książęcej odbędzie się II Turniej Kwitnącej Jabłoni w Gminie Namysłów. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Namysłowie, a patronat honorowy nad imprezą objął, tak jak w przypadku I edycji Turnieju, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.
II Turniej Kwitnącej Jabłoni jest kontynuacją zeszłorocznego wydarzenia, którego gospodarzem byli mieszkańcy Woskowic Małych. W pierwszym turnieju, po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji zwycięstwo odniosło sołectwo Ligota Książęca, które zmierzy się z pozostałymi drużynami zgłoszonymi do udziału w Turnieju, o tytuł Mistrza Potyczek Sołeckich 2018 r.Poprzednia edycja Turnieju spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez mieszkańców gminy Namysłów, a w szczególności sołectw, które brały udział w wydarzeniu.  Turniej z pewnością przysłużył się do zintegrowania międzypokoleniowego mieszkańców gminy Namysłów, rozwoju życia kulturalnego, a także umożliwił popularyzację i prezentację dorobku mieszkańców wsi. Formuła tegorocznego Turnieju również zakłada powyższe cele. Sołectwa wystartują w konkurencjach turniejowych, mających charakter sportowo-rekreacyjny i zręcznościowy. Ważnym elementem, zarówno dla startujących miejscowości, jak i odwiedzających wydarzenie osób, będzie możliwość zaprezentowania wytworów pracy i dorobku kulturalnego mieszkańców naszej gminy – od dzieł artystycznych, po wyroby kulinarne. W trakcie Turnieju zapewnione będą także atrakcje dla najmłodszych. Przeprowadzony będzie konkurs rysunkowy, którego uczestnicy zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami.Każdy z odwiedzających Turniej będzie mógł skorzystać z oferty gastronomicznej, a także pobawić się przy muzyce gwiazdy wieczoru – zespołu Jorgus, znanego z takich przebojów jak m.in.” Niebezpieczna” „Piękna Nieznajoma„” „Będziesz moja” oraz „Twój Jeden Szept”  oraz wziąć udział w zabawie tanecznej, którą poprowadzi zespół Mariva.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w II Turnieju Kwitnącej Jabłoni w Ligocie Książęcej w dniu 28 kwietnia 2018 roku dobra zabawa gwarantowana.

Regulamin II Turnieju Kwitnącej Jabłoni: 
PDFREGULAMIN II Turniej Kwitnącej w Gminie Namysłów 28 kwietnia 2018 - Ligota Książęca.pdf (388,72KB)

FB_wydarzenie.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane