Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Opolskie dla biznesu

Cykl spotkań „Opolskie dla biznesu”
Wszystko o wsparciu dla firm z regionu
Jakie dotacje dla firm są jeszcze do wzięcia? Gdzie znaleźć unijne pożyczki bez opłat i prowizji? Co zmieniło się w przepisach dla firm w ostatnich miesiącach? Tego wszystkiego dowiedzieć się można na spotkaniach, na które zaprasza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła!
Spotkania startują 19 marca w Opolu i potrwają do końca kwietnia. Odbędą się we wszystkich miastach powiatowych (patrz Kalendarz poniżej). Dlaczego warto na nich być? Bo każde z nich zastąpi kilka innych! Oszczędzicie Państwo czas i w jednym miejscu, w pigułce, dostaniecie kompleksową, potrzebną biznesowi wiedzę. A prócz tego bieżące informacje o ostatnich zmianach w przepisach.
Celem cyklu „Opolskie dla biznesu” będzie zaprezentowanie firmom z Opolszczyzny - w ciekawy i zwięzły sposób - pełnej oferty unijnego wsparcia, jakie mogą uzyskać od jednostek podlegających samorządowi województwa, a także poinformowanie w formie eksperckich wystąpień o zmianach w zakresie prawa czy podatków.
- Wierzę, że będą to informacje przydatne, a nasze spotkania dadzą przedsiębiorcom możliwość rozeznania działań, z których już mogą korzystać w regionie – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.
Spotkaniom towarzyszyć będzie Giełda Produktów Województwa Opolskiego dla Firm, która umożliwi bezpośrednie rozmowy z instytucjami oferującymi poszczególne produkty. Swoje stoiska będą mieć na niej pośrednicy finansowi, którzy udzielają unijnych pożyczek bez opłat i prowizji (w określonych warunkach pożyczki te są nawet zerowo oprocentowane).
Będzie też Opolski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych i Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju, który prócz inwestycyjnych pożyczek dla firm (także startupów) ma również pożyczki obrotowe. Będzie także stoisko organizującego cykl Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).
- Nasi pracownicy podpowiedzą kiedy i o jakie dotacje starać się w najbliższym czasie oraz na jakich warunkach przedsiębiorcy mogą dostać dofinansowanie do szkoleń, usług doradczych oraz usług specjalistycznych, np. dotyczących patentów czy wejścia na rynku zagraniczne. Wsparcie na szkolenia czy usługi specjalistyczne to nasze nowe produkty. Warto o nich wiedzieć tym bardziej, że będziemy je mieć w ofercie przez cztery najbliższe lata – wymienia dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

Całej tej ofercie poświęcony będzie cykl spotkań „Opolskie dla biznesu”, organizowany przez OCRG wspólnie z izbami gospodarczymi. Cykl rozpoczyna się 19 marca w Opolu, potrwa do 30 kwietnia. Jego pełny terminarz można sprawdzić tu: http://ocrg.opolskie.pl/pl/aktualnosci/cykl-spotkan-opolskie-dla-biznesu-289.html.
Serdecznie na nie zapraszamy! Każde z takich spotkań zastąpi kilka innych! Oszczędzicie Państwo czas. 
Spotkaniom towarzyszyć będzie Giełda Produktów Województwa Opolskiego dla Firm, na której informacji udzielać będą m.in. pracownicy OCRG, ORFR czy pośredników finansowych. Będzie też wystąpienie eksperta poświęcone zmianom w przepisach podatkowych. 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Zgłoszenie udziału w spotkaniu: Jan Jóźków, Dział Innowacji OCRG, e- mail: j.jozkow@ocrg.opolskie.pl ,
tel.: 77 40 33 606, kom.791363268,
Roland Kulig , e –mail:
r.kulig@ocrg.opolskie.pl, tel.: 77 40  33 643.

KALENDARZ SPOTKAŃ
19 marca    Opole, ul. Ostrówek 5-7, Sala im. Orła Białego (A+B)
23 marca    Namysłów, Sala Urzędu Miejskiego w Namysłowie, ul. Stanisława Dubois 3.
27 marca    Brzeg, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Plac Zamkowy.
29 marca    Nysa, Aula PWSZ w Nysie, Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie, ul. Obrońców  Tobruku 5
4 kwietnia, Kluczbork    Duża sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego w Kluczborku 
6 kwietnia, Olesno    Sala  Obrad Starostwa w Oleśnie, ul. Pieloka 21.
10 kwietnia, Prudnik    Starostwo Powiatowe w Prudniku ul. Kościuszki 76, Sala konferencyjna  
17 kwietnia, Kędzierzyn Koźle     Starostwo Powiatowe, Plac Wolności 13, Sala konferencyjna na parterze.
23 kwietnia, Krapkowice    Sala Obrad  Starostwa Powiatowego w Krapkowicach, ul. Kilińskiego 1.
27 kwietnia, Głubczyce    Starostwo Powiatowe Głubczycach, ul. Kochanowskiego 15. Sala konferencyjna parter.
30 kwietnia, Strzelce Opolskie    Powiatowe Centrum Kultury, ul. Dworcowa 23.

PROGRAM SPOTKAŃ
(początek każdego spotkania: godz. 13.00)
13.00-13.15 – rejestracja i przekazanie pakietu informacji o ofercie woj. opolskiego dla firm
13.15-13.25 – powitanie przez przedstawiciela  Zarządu Województwa Opolskiego 
13.25-13.50 – wystąpienie dyrektora OCRG Rolanda Wrzeciono prezentujące kompleksową ofertę dla firm samorządu woj. opolskiego na lata 2018-2019 (m.in. dotacje, wsparcie na usługi i szkolenia, wsparcie na usługi specjalistyczne, pożyczki pośredników finansowych i ORFR, poręczenia, wsparcie dla rynku pracy – szkoły zawodowe, studia praktyczne, mentoring biznesowy)
13.55-15.30 – prelekcja dotycząca zmian w prawie i podatkach dla firm w roku 2018
…………
15.30-16.00 – poczęstunek kawowy

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane