Interaktywna edukacja

Zgłaszający: Zarząd osiedla nr 3

Nazwa zadania: Interaktywna edukacja

Lokalizacja zadania: Szkoła podstawowa nr 3 w Namysłowie, przedszkole nr 1 w Namysłowie, Przedszkole nr 3 w Namysłowie.

Szacunkowy koszt zadania: 50.000,00 zł

Opis zadania:

Zadanie będzie polegało na zakupie 5 monitorów interaktywnych, w tym: 3 sztuk dla Szkoły Podstawowej nr 3, 1 sztuki dla Przedszkola nr 1 oraz 1 sztuki dla Przedszkola nr 3. Dotykowe ekrany LCD z podświetleniem LED to kolejny krok w rozwoju nowoczesnych technologii interaktywnych. To urządzenia Plug&Play, zintegrowane z komputerem, systemem i głośnikami, w przeciwieństwie do tablic, które wymagają połączenia z projektorem, komputerem, nagłośnieniem, a w konsekwencji kalibracji i serwisowania kilku elementów. Monitor interaktywny jest w pełni dotykowy, posiada wysoką rozdzielczość i wyświetla obrazy w najwyższej rozdzielczości. Monitor dotykowy posiada jeszcze jedną zaletę – nie odbija się od niego padające światło. Nowatorska technologia optyczna zastosowana przy produkcji gwarantuje doskonałe odzwierciedlenie grafiki na ekranie. Jednocześnie zapewnia szybką reakcję na zadania i czynności, które wykonuje się w czasie obsługi. Urządzenie zaopatrzone jest w wiele praktycznych funkcji oraz ciekawe oprogramowania, co pozwala na dostosowanie jego mechanizmów do bieżących potrzeb. Obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Monitory interaktywne, to oprócz korzyści finansowych i funkcjonalnych dla instytucji, również prestiż nowoczesnej jednostki stawiającej na rozwój i innowacje.
Koszt został oszacowany na podstawie załączonej do wniosku oferty.

Uzasadnienie:

Monitor interaktywny to doskonały sposób na ciekawe zaprezentowanie wykładu, tematu lekcji w szkole, czy też sposób na przeprowadzenie zajęć i zabawy z przedszkolakami.
Monitor dotykowy stanowi atrakcję dla dzieci, przez co szybciej się uczą i przyswajają omawiane na lekcjach materiały. Jest dużą wygodą i oszczędnością czasu. Standardowo odtwarzania filmów, monitor dotykowy gromadzi te wszystkie urządzenia w jednym. Szkolny monitor może stać się elektroniczną, interaktywną tablicą ogłoszeniową na czas wywiadówki i większych wydarzeń, np. konferencji.

Załącznik:

PDFInteraktywna edukacja.pdf