NAMYSŁOWSKI SKWER ODPOCZYNKU

Zgłaszający: Zarząd osiedla nr 1

Nazwa zadania: NAMYSŁOWSKI SKWER ODPOCZYNKU

Lokalizacja zadania: Skwer na rogu ul. Wojska Polskiego i ul. Dworcowej

Szacunkowy koszt zadania: 50.000,00 zł

Opis zadania:

Zadanie polega na zagospodarowaniu obszaru na rogu ul. Wojska Polskiego i ul. Dworcowej. Zagospodarowanie polegać będzie na wybrukowaniu obszaru między już istniejącą ścieżką a murami obronnymi, pozostawianie drzew, dodanie stojaków na rowery, zainstalowanie zestawów ławek i stolików, zainstalowanie miejskich lamp solarnych, zainstalowanie ławek, koszy i kwietników – wszystko z materiałów długotrwałych, czyli materiałów kompozytowych.
Założeniem istnienia tego skweru jest:

Uzasadnienie:

Obecnie nie ma Namysłowie zbyt wiele miejsc gdzie można usiąść na czystej ławce i schludnej ławce niezależnie od pory roku i pogody. Sporadycznie istniejące ławki są albo połamane albo już zadrapane i poniszczone lub z odpryskującą warstwą starej farby, na którą mało kto chce usiąść. Głowna idea jest taka by użyć materiałów kompozytowych, które:

Ławki, stoliki, kosze na śmiecie, kwietniki — wszystko z materiałów kompozytowych — to rdzeń pomysłu. Do tego ukwiecenie, dodatkowe stojaki rowerowe, oświetlenie solarne sprawić mają że miejsce spełni kilka bardzo ważnych funkcji, których obecnie brakuje w mieście.

Załącznik:

PDFNAMYSŁOWSKI SKWER ODPOCZYNKU.pdf