×
Wyszukaj w serwisie

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

25 kwietnia o godz. 11:00 rozpocznie się debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ!”.

Każdy może przyjść do Namysłowskiego Ośrodka Kultury i wziąć udział w dyskusji. Poruszone zostaną ciekawe tematy dotyczące naszego bezpieczeństwa i nurtujących nas problemów. Na debatę zapraszają Komendant Policji w Namysłowie nadkom. Andrzej Ostrycharczyk i Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

Debata społeczna ma na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. Poprzez zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców można podjąć adekwatne działania prewencyjne aby wyeliminować niepożądane zachowania.    

Podczas debaty przewidziane są prelekcje z następujących tematów:

  • rozpowszechnianie wiedzy i prezentacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • omówienie aplikacji „Dzielnicowy bliżej nas”,
  • analiza zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drogach powiatu namysłowskiego,
  • omówienie aplikacji „Moja komenda” jako najłatwiejszy sposób dotarcia do policjanta,
  • zagrożenia cywilizacyjne wśród nieletnich – przeciwdziałanie,
  • oferta akcji i działań profilaktycznych aktualnie realizowanych przez policję,
  • „Bezpieczny Senior”- metody działań oszustów „na wnuczka” i „na policjanta”,
  •  propagowanie zawodu policjanta i zachęcanie do służby w Policji.

Celem debaty jest przyjęcie konstruktywnych wniosków w zakresie przedstawionych tematów. To także doskonała okazja do wysłuchania propozycji mieszkańców naszego powiatu w zakresie prowadzonych działań przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się podzielić swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat lokalnego bezpieczeństwa.

Plakat.png

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane