×
Wyszukaj w serwisie

Wielki finał „Koloratorium” – szkoły z województwa opolskiego nagrodzone!

W środę, 22 maja, uczniowie i nauczyciele z 33 szkół podstawowych z całej Polski wstrzymali oddech podczas ogłoszenia wyników pierwszej ogólnopolskiej edycji programu „Koloratorium”. W projekcie Śnieżki wzięło udział ponad 100 placówek szkolnych, a do końcowego etapu zakwalifikowały się te z nich, które zdobyły największą liczbę punktów. Kreatywne zmagania uczniów, wspieranych przez nauczycieli, zakończyły się wielkim, filmowym finałem i wyłonieniem 11 zwycięskich szkół, które otrzymają pracownie marzeń. Wśród nich są: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Dzierżona w Karłowicach i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiu.

Koloratorium_logotyp.jpeg

Przygotowany przez FFiL Śnieżka SA projekt "Koloratorium" spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony szkół. Wykonując wyznaczone zadania, uczniowie wraz z nauczycielami zdobywali punkty zliczające się do wspólnej puli danej placówki. Uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością, pokazując, że naukę można doskonale połączyć z zabawą, a lekcje chemii i biologii mogą być pasjonujące oraz pełne ciekawych odkryć.

Pierwszy etap „Koloratorium” zakończył się 22 marca 2019 roku, a do wielkiego finału awansowały 33 szkoły z najwyższą ilością punktów. W drugim etapie ich zadaniem było zrealizowanie krótkiego filmu przedstawiającego temat „Związki z przyrodą”. Uczniowie, przy wsparciu swoich nauczycieli, przygotowali inspirujące nagrania, udowadniając przy tym, że chemia i biologia towarzyszą nam wszędzie i stanowią bardzo ważną część naszego codziennego życia. Wybór zwycięzców nie był więc łatwy, a jury brało pod uwagę m.in. kreatywność i spójność całej kompozycji.

Ostatecznie, po długich obradach, 22 maja wyłoniono 11 zwycięskich placówek. Już wkrótce pojawią się w nich nowoczesne, profesjonalnie wyposażone mini laboratoria od Śnieżki o wartości 30 000 zł, 15 000 zł oraz 10 000 zł – w zależności od zajętego miejsca. Wszyscy laureaci programu otrzymają również produkty Śnieżki na remont swoich pracowni.

Trzy filmy konkursowe, które najbardziej urzekły jury i zajęły najwyższe miejsca, zostały zrealizowane przez uczniów z: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kostrzy, Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach i Szkoły Podstawowej Jana III Sobieskiego w Zbiersku. – Jako jurorzy od kilku już lat oceniający prace w konkursach Śnieżki, chcielibyśmy podkreślić, że tegoroczna edycja „Koloratorium” bardzo pozytywnie zaskoczyła nas kreatywnością i dbałością o spójność przekazu. Bardzo cieszymy się, że w finale pojawiły się filmy, które – czasami idąc nieco pod prąd – pokazały naukowe tematy w formie lekkiej i ciekawej dla odbiorcy historii, niejednokrotnie doskonale budując w swoich przekazach emocje. Każdy z finałowych filmów to ogrom pracy i zaangażowanie, co bardzo doceniamy. Dlatego też wszystkim szkołom, które przygotowały swoje dzieła należą się ogromne gratulacje. Wiemy jak wiele pracy i wysiłku wymaga wykonanie takich produkcji i chylimy czoła przed wszystkimi nauczycielami, uczniami i rodzicami, którzy podjęli to wyzwanie – mówi jedna z jurorek konkursu, Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.

Oto lista 11 zwycięskich szkół podstawowych ogólnopolskiej edycji „Koloratorium”:

Miejsca 1-3

30 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kostrzy

Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipinach

Szkoła Podstawowa Jana III Sobieskiego w Zbiersku

Miejsca 4-6

15 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium:

Szkoła Podstawowa w Czarnej Wsi Kościelnej

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej

Publiczna Szkoła Podstawowa w Paszczynie

Miejsca 7-11

10 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiu

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Dzierżona w Karłowicach

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kłoczewie

Szkoła Podstawowa w Perłach

Szkoła Podstawowa Sudragach

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac konkursowych i śledzenia dalszego przebiegu programu na FanPage „Koloratorium” na Facebooku i na stronie internetowej konkursu.

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane