×
Wyszukaj w serwisie

Z partnerską wizytą u wschodnich sąsiadów

W dniach od 8 do 12 sierpnia, w Jaremczu – turystycznym sercu ukraińskich Karpat, a zarazem partnerskim mieście Namysłowa, z oficjalną wizytą przebywała delegacja z naszego miasta.

Te przepełnione świeżym powietrzem i spokojem urokliwe zakątki Huculszczyzny, pozbawione turystycznej komercji, obfitujące zarazem w rozwiniętą bazę turystyczną i bardzo dobrą komunikację z najważniejszymi miejscami w regionie, mieli możliwość poznać przedstawiciele Burmistrza Namysłowa, w tym Wiceburmistrz Ewelina Moniuszko-Czuczwara i Dyrektor Namysłowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Jabłoński.

Wizyta, zainicjowana przez Burmistrza Jaremcza Vasyla Onutczaka, miała na celu zapoznanie się z władzami naszej gminy, odnowienie relacji partnerskich pomiędzy miastami, ustalenie obszarów dalszej współpracy oraz omówienie konkretnych przedsięwzięć podejmowanych w ramach partnerstwa. W programie wizyty uwzględniono również zwiedzanie miasta, poznanie jego kultury, historii i zabytków.

– Pobyt w Jaremczu był dla nas okazją do rozmów o współpracy między naszymi miastami. Obok spotkań na najwyższym szczeblu z Burmistrzem Vasylem Onutczakiem, odbyliśmy również spotkania robocze z pracownikami tamtejszego Urzędu Miejskiego, z którymi dyskutowaliśmy na temat możliwości rozwinięcia współpracy w obszarach kultury i edukacji, polegającej w głównej mierze na organizacji wspólnych przedsięwzięć kulturalno-sportowych, a przy tym obustronnej wymianie dzieci i młodzieży, a wszystko to w przepięknej malowniczej scenerii ukraińskich Karpat – powiedziała wiceburmistrz Ewelina Moniuszko- Czuczwara.

Pobyt za naszą wschodnią granicą, był także okazją do rozmów we lwowskim ratuszu, gdzie delegacja z Namysłowa uczestniczyła w oficjalnym spotkaniu z przedstawicielami władz Lwowa, w tym z Sekretarzem Rady Miejskiej Lwowa, Naczelnikiem Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej oraz Naczelnikiem wydziału Oświaty. W czasie rozmów, omówiono realizację licznych projektów kulturalnych, w których udział biorą partnerzy z obu miast. podkreślono wzorową współpracę między Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży Galicji oraz Szkołą Muzyczną nr 1 ze Lwowa a Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia im. Jana Kurylewicza w Namysłowie i Namysłowskim Ośrodkiem Kultury.

Ustalono, iż jeszcze w tym roku, jesienią, w Namysłowie odbędą się koncerty plenerowe lwowskich zespołów dziecięco-młodzieżowych z Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży Galicji, na które już niebawem będziemy mieli zaszczyt Państwa zaprosić.

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane