×
Wyszukaj w serwisie

Gotowi na pierwszy gwizdek rundy jesiennej

Jak co roku drużyna Namysłowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji okazała się niezawodna w przygotowaniu do rozgrywek piłkarskiej rundy jesiennej. Zanim nasi piłkarze wybiegną na płytę stadionu, by rozpocząć swoje sportowe zmagania, pracownicy NOSiR-u zadbali o to by murawa boiska piłkarskiego i otoczenie wokół stadionu przeszło gruntowne zmiany w zakresie poprawy stanu użyteczności.

„Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, żeby nasi piłkarze toczyli sportową walkę w jak najlepszych warunkach piłkarskich – mówi Andrzej Treliński, prezes NOSiR-u. Jeszcze przed zakończeniem rundy wiosennej, dzięki osobistemu zaangażowaniu Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego, udało się pozyskać z magistratu dodatkową kwotę 20 000 zł, która pozwoliła nam przeprowadzić pakiet zabiegów mających na celu poprawę stanu murawy”.

Aeracja, wertykulacja, dogłębne wsiewki trawy na całym boisku, piaskowanie oraz szczotkowanie – te wszystkie prace udało się wykonać na namysłowskim boisku przed oddaniem płyty do dyspozycji sportowców. Dzięki tym zabiegom korzenie trawy są odpowiednio napowietrzone i nawodnione. Usunięte zostały również obumarłe części roślin, dzięki czemu murawa stała się zielona i twarda. Aby utrzymać ten efekt będzie ona teraz wspomagana odpowiednimi odżywkami. Warto zaznaczyć, że naszym boisku używane są profesjonalne nawozy przeznaczone do tego typu traw. Stosowane przez niektóre kluby nawozy rolnicze powodują z czasem osłabienie murawy i tworzenie się na jej powierzchni tzw. czarcich kręgów.

Przed pierwszym gwizdkiem pozostaje jeszcze tylko zabieg wałowania boiska oraz naniesienie linii. Oznaczając przestrzeń do gry, zastosowana została specjalistyczna farba z dodatkami fluorescencyjnymi, która jest odporna na wodę. Ma ona także spowodować lepszą widoczność linii w obrębie całego boiska. Taką samą farbę stosuje się na profesjonalnych obiektach Ekstraklasy.

„Wszystkie postawione przed nami zadania zostały wykonane w stu procentach, a ich realizacji nie przeszkodziły wydarzenia, które miały miejsce na naszej arenie sportowej – mówi prezes Treliński. Jednym z nich był obóz sportowy zorganizowany przez klub z Namysłowa, a jego głównym opiekunem był trener Andrzej Piwowarczyk. To, co jeszcze w tych warunkach możemy zaproponować naszym sportowcom, aby nasze zespoły miały pełen komfort gry, to bieżące utrzymanie, wysoki poziom obsługi obiektu oraz doping, którym zawsze chętnie obdarowujemy bliskie naszym sercom drużyny: Agroplon Głuszyna i Start Namysłów, które na co dzień rywalizują ze sobą w IV lidze rozgrywek piłkarskich oraz dodatkowo kilka drużyn Startu w różnych grupach wiekowych. Zachęcamy wszystkich namysłowian do licznego uczestnictwa podczas meczów naszych drużyn oraz do kulturalnego ich dopingowania”.

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane