×
Wyszukaj w serwisie

DotlenieniRun Bieg dla klimatu

Szóstego października w Brzegu odbędzie się bieg, który odmieni otaczającą nas rzeczywistość. Sportowcy i amatorzy zmierzą się z dystansem maratońskim, półmaratońskim, 10 i 5-kilometrowym.

Wyruszą spod Zamku Piastów Śląskich, aby walczyć nie tylko ze swoimi słabościami, ale przede wszystkim po to, aby walczyć ze zmianami klimatu i zwrócić uwagę na to, jak ważne jest zadbanie o otaczające nas środowisko naturalne.

DotlenieniRun to inicjatywa, dzięki której osoby aktywnie spędzające wolny czas mają okazję wspomóc szczytną ideę poprzez realizowanie swojej pasji. 1 uczestnik biegu = 1 drzewo posadzone przez organizatorów imprezy. Każdy uczestnik biegu, ale także każdy kibic, będzie mógł ponadto zapoznać się z listą organizacji prowadzących działalność proekologiczną – wesprzeć je finansowo lub wstąpić w ich szeregi.

Trasa biegu prowadzi wzdłuż Odry, drugiej co do wielkości rzeki naszego kraju, przecinając ją  na wysokości miejscowości Lipki. Uczestnicy tego niezwykłego wydarzenia pobiegną wzdłuż malowniczych pól i łąk, ale większość czasu spędzą w gęstym lesie pełnym wspaniałych okazów polskiej flory i fauny.

Trasa biegu DotlenieniRun prezentuje wszystko to, co najlepszego ma to zaoferowania przyroda naszego kraju. Ukazuje również wszystko to, co możemy niedługo stracić, jeśli nie zaczniemy realnie zajmować się problemem zmian klimatycznych i innymi istotnymi kwestiami związanymi z ekologią.

Szóstego października w Brzegu pobiegniemy, aby walczyć ze swoimi słabościami, aby wspaniale bawić się spędzając aktywnie czas, ale przede wszystkim pobiegniemy dla naszej planety.

Wszystkich, którzy chcieliby razem z nami znaleźć się tego dnia na starcie najbardziej klimatowego biegu w Polsce zachęcamy do rejestrowania się za pośrednictwem strony internetowej.

Zapraszamy również do zapoznania się z działaniami realizowanymi przez grupę Dotlenieni.org, a osoby z Brzegu i okolic do dołączenia do naszego klubu biegowego, do którego dołączyć można zapisując się na stronie internetowej.

Plakat DotlenieniRUN.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane