Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Utworzenie ogólnodostępnego centrum rekreacji dziecięcej w Ligocie Książęcej

2.jpeg

Dzięki utworzeniu Centrum w Ligocie Książęcej powstanie:

  • Boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej
  • Boisko do piłki siatkowej i koszykowej o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej
  • Bieżnia 2-torowa z 3-torową bieżnią sprinterską o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej
  • Skocznia w dal z rozbiegiem o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej

Wyremontowana zostanie także sala gimnastyczna, która połączona jest bezpośrednio z budynkiem placówki.

Poziom dostępności do infrastruktury rekreacyjnej w średniej wielkości miastach jest obecnie znacznie ograniczony przede wszystkim na skutek jej nieodpowiedniej ilości i stanu technicznego. I z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia na terenie Gminy Namysłów, gdzie jednym z kluczowych problemów jest ograniczona dostępność niepełnoletnich mieszkańców gminy do infrastruktury rekreacyjnej.

Dotychczasowa możliwość korzystania z istniejącej infrastruktury, jest niezadowalająca z uwagi na fakt, iż jest ona do tego w większości przypadków nieprzystosowana.

Dodatkowo, z uwagi na brak stosownie wyposażonych otwartych stref rekreacji na terenie Gminy Namysłów występują ograniczone możliwości integracji środowisk zagrożonych patologią społeczną, jak narkomania i alkoholizm oraz zapobiegania przestępczości nieletnich.

Należy podkreślić, iż na terenie 32 sołectw, które wchodzą w skład Gminy Namysłów, nie ma ani jednego centrum (boiska) o nawierzchni syntetycznej.

Całkowita wartość projektu: 2 228 840,00 zł.

Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej: 735 516,00 zł.

Projekt realizowany w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2019.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane