×
Wyszukaj w serwisie

Dron do analizy zanieczyszczeń „SOWA”

Nazwa zadania:

Dron do analizy zanieczyszczeń „SOWA”

Miejsce realizacji zadania:

Obszar miasta Namysłów

Opis i cel zadania:

Namysłów, podobnie jak wiele miast w Polsce, zmaga się ze smogiem powstałym przez tzw. niską emisję (np. stare piece, opalanie paliwem niskiej jakości oraz spalanie śmieci). Zakup drona, pozwoli na stały monitoring i na wyeliminowanie szczególnie zanieczyszczających powietrze źródeł. Może on stanowić jeden ze środków wspomagających skuteczne egzekwowanie wymogów regulacyjnych w zakresie wykrywania źródła emisji i identyfikacji zanieczyszczeń jest platforma mobilnego laboratorium do analizy parametrów jakości powietrza USM.

Szacunkowy koszt zadania:

Koszt jednostki transportowej, stacji pomiarowej i szkolenia z obsługi to 49 999,00 zł brutto.

Uzasadnienie:

Zanieczyszczenie powietrza ma bardzo duży wpływ na zdrowie człowiek. Oddziałuje przede wszystkim na układ oddechowy, układ krążenia, a także rozwój chorób nowotworowych. Pył zawarty w powietrzu jest także przyczyną wielu alergii.

Aby temu przeciwdziałać należy prowadzić działania prewencyjne, prowadzące do ograniczenia spalania w piecach śmieci czy odpadów zawierających trujące substancje.

Projekt Dron do analizy zanieczyszczeń „SOWA” doskonale wpisuje się w takie działania. Dron będzie służył do identyfikacji potencjalnych źródeł zanieczyszczeń, pobierając próbki do analizy bezpośrednio z komina i rozwiązać problem uzyskania zgody właściciela na przeprowadzenie badania.

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane