×
Wyszukaj w serwisie

Powszechny spis rolny 1.09.-30.11.2020

Szanowni Państwo – Rolnicy z terenu Gminy Namysłów

W najbliższym czasie, od 1 września do 30 listopada 2020 r. stoi przed nami bardzo ważne zadanie – realizacja Powszechnego Spisu Rolnego, który odbywa się raz na 10 lat.

Powszechny Spis rolny jest badaniem, dzięki któremu Główny Urząd Statystyczny zbiera i aktualizuje dane statystyczne dotyczące polskiego rolnictwa. Dane zebrane w spisie są niezbędne do racjonalnego planowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa, zarówno w skali krajowej, jak i lokalnej, czy na terenie naszej gminy. Zebrane dane dostarczą informacji na temat sytuacji demograficznej, społecznej i gospodarczej rolników, a także prowadzonej produkcji.

Spisowi podlegają wszystkie gospodarstwa rolne w kraju i jest to obowiązek ustawowy (ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r.). Dane zebrane w ramach Powszechnego Spisu Rolnego będą objęte tajemnicą statystyczną (art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej).

Szanowni rolnicy obowiązek spisowy można zrealizować trzema metodami, tj. poprzez samospis internetowy, wywiad telefoniczny i wywiad z rachmistrzem terenowym.

Zachęcam Państwa do samospisu internetowego, który polega na samodzielnym wprowadzeniu informacji do formularza ankiety spisowej dostępnej na stronie Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Spis telefoniczny możliwy jest po skontaktowaniu się z infolinią spisową pod numerem telefonu 22 279 99 99.

Na stronie internetowej GUS znajdziecie Państwo wszelkie informacje dotyczące Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Burmistrz Namysłowa
dr Bartłomiej Stawiarski

Plakat spis rolny.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane