KORONAWIRUS: aktualne informacje i zalecenia - więcej informacji | Całodobowa infolinia NFZ: 800-190-590

×
Wyszukaj w serwisie

Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

8 października 2020 r., już po raz piąty odbyły się w Namysłowie Wojewódzkie Przełajowe Biegi Sztafetowe Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych.  

W tym roku, na podium aż sześciokrotnie stanęli reprezentanci z Powiatu Namysłowskiego.

Na bezpiecznie wytyczonej trasie o długości od 800 do 1200 metrów, umiejscowionej na namysłowskich Błoniach, wystartowało ponad 500 biegaczy.

Jak zawsze organizatorzy zawodów stanęli na wysokości zadania, o czym świadczy wiele pozytywnych opinii od uczestniczących w niej sztafet, a także samego zarządu SZS w Opolu.

W Sztafetowych Biegach Przełajowych uczestniczyło 68 drużyn, reprezentujących szkoły ze wszystkich powiatów województwa opolskiego.

Zawody odbywały się z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych.

W kategoriach szkół podstawowych i ponadpodstawowych, drużyny sztafetowe składały się z 6 zawodników. Zawody odbyły w 3 kategoriach wiekowych:  rocznik 2008 i mł. Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej - 2007- 2006 i  Licealiada 2001 i mł.

Organizatorami zawodów byli: Szkolny Związek Sportowy „Opolskie”, Gmina Namysłów, Powiat Namysłowski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

Sędzią głównym zawodów była Pani Bożena Hasij – Domagała.

W wydarzeniu brali również udział Dyrektorzy namysłowskich szkół, w tym: Piotr Lechowicz (SP 4), Wojciech Kupniewski (SP 3), Bartosz Medyk (ZSM), Jacek Pietroszek (ZSR), a także Prezes NOSiR Barbara Kin, Dyrektor NOSiR Zbigniew Bratosiewicz, Koordynator Wojewódzki Tadeusz Walczuk SZS ,,Opolskie’’ oraz organizator zawodów Arkadiusz Kacprzak.

Mistrzostwa otworzyli wspólnie: Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, Sędzia Główny Bożena Hasij - Domagała oraz Arkadiusz Kacprzak, kierując do uczestników kilka słów wsparcia, życząc im zdrowej, sportowej rywalizacji.

Nasze reprezentacje brylowały w kategorii szkół podstawowych. W kategorii chłopców i dziewcząt świetnie zaprezentowały się sztafety z SP 4 i SP 3 w Namysłowie.

Oto wyniki:

Igrzyska Dzieci /rocznik 2008 i mł./

KATEGORIA DZIEWCZĄT:

I miejsce - SP 3 Namysłów

II miejsce - SP 4 Namysłów

III m - PSP 1 Krapkowice

IV m - PSP 14 Opole

V miejsce - SP 1 Nysa

VI m - PSP 2 Głuchołazy

VII m - PSP 9 Opole

VIII m - PSP Lubsza

IX m - PSP19 Kędzierzyn-Koźle

X m - PSP nr 2 Olesno

XI m - PSP Tarnów Opolski

 

Igrzyska Dzieci/rocznik /2008 i mł./

KATEGORIA CHŁOPCÓW:

I miejsce - SP 4 Namysłów

II miejsce - SP 3 Namysłów

III miejsce - PSP 1 Krapkowice

IV m - SP 3 Ozimek

V m - SP 3 Olesno

VI m - PSSP 5 Krapkowice

VII m - SP 1  Nysa

VIII m - PSP 12 Kędzierzyn - Koźle

IX m - PSP  Lubsza

            PSP 16 Opole

            PSP 5 Opole

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej /rocznik 2007-2006/

KATEGORIA CHŁOPCÓW:

I miejsce - SP 10 Nysa

II miejsce - PSP 5 Opole

III m - PSP 24 Opole

IV m - SP 4 Namysłów

V m - SP 3 Ozimek

VI m - PSP 1 Krapkowice

VII m - PSP  1 Olesno
VIII m - PSSP 5 Krapkowice

IX m - SP 3 Namysłów

X m - PSP 12 Kędzierzyn-Koźle
XI m - PSP Lubsza
 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej /rocznik 2006-2007/

KATEGORIA DZIEWCZĄT:

I miejsce - PSP 19 Kędzierzyn-Koźle

II miejsce - SP 4 Namysłów

III miejsce - PSP 2 Olesno

IV m - SP 3 Namysłów

V m - SP 1 Nysa

VI m - PSP 1 Krapkowice
VII m - SP Stare Siołkowice
VIII m - PSP Popielów

IX m - PSP Lubsza

X m - PSP 3 Głuchołazy

XI m - PSP 5 Opole

XII - PSP Jaworzno

 

LICEALIADA /rocznik 2001 i mł./

KATEGORIA DZIEWCZĄT:

I miejsce - PLO VI Opole

II miejsce - ZSiPO w Nysie

III miejsce - I LO Nysa

IV m - ZS Olesno

V m - I LO Brzeg

VI m - ZSR Namysłów

VII m - ZSO Kluczbork

VIII m - ZSEiO Olesno

IX m - ZS  nr 1 Kędzierzyn- Koźle

           

LICEALIADA /rocznik 2001 i mł./

KATEGORIA CHŁOPCÓW:

I miejsce - ZSEI Opole

II miejsce - PLO VI Opole

III miejsce - I LO Namysłów

III miejsce - ZSiPO w Nysie

IV m - PLO II Opole

V m - ZS 1 Kędzierzyn-Koźle

VI m - ZSR Namysłów

VII m - ZSE Brzeg

VIII m - ZSO Kluczbork

IX m - ZSM Namysłów

X m - ZSiPO Nysa

XI m - ZS Olesno

XII m - ZSEiO Olesno

Gratulujemy serdecznie wszystkim zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wielkie podziękowania kierujemy dla wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji tej wspaniałej imprezy, a także wszystkim współorganizatorom składamy serdeczne podziękowania!

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich sportowców, biorących udział w zawodach oraz do ich opiekunów. Dziękujemy również wszystkich sędziom zawodów, obsłudze medycznej oraz  pracownikom Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia UM w Namysłowie, Namysłowskiego Ośrodka Kultury oraz Namysłowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Mamy ogromną nadzieję, że spotkamy się za rok!

Organizator zawodów

Arkadiusz Kacprzak

 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane