×
Wyszukaj w serwisie

Muzeum Techniki Młynarskiej

Muzeum Techniki Młynarskiej znajduje się przy ul. Piastowskiej. Pierwsze wzmianki na temat młyna miejskiego pochodzą z XIV wieku. Pierwotnie młyn znajdował się w obrębie murów miasta. Wraz z rozwojem Namysłowa, w 1418 roku młyn został przeniesiony poza system obronny miasta, tj. w miejsce, które w średniowieczu nazwane było „wyspą młyńską”. Był to młyn z czterema kołami wodnymi, zasilany wodami z dopływu Widawy zwanego odtąd Młynówką, który mielił zboże na potrzeby miasta. Część dochodów uzyskanych z mielenia mąki przeznaczona była na remonty i utrzymanie zamku miejskiego. Dziś młyn jest młynem elektrycznym, składa się z dwóch części. W pierwszej, tzw. dydaktycznej, znajdują się sale do zajęć lekcyjnych czy warsztatów tematycznych. W drugiej części – gospodarczej, zobaczyć można oryginalne narzędzia młynarskie.

Muzeum otwarte dla zwiedzających po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym: od wtorku do piątku: 9.00-17.00, sobota 9.00 – 13.00.

Przewodnik, Muzealnik:

Jadwiga Kawecka 516 120 973

 

młyn.jpeg

izba techniki młynarksiej.jpeg

izba młynarska.jpeg

IMG_0700.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane