×
Wyszukaj w serwisie

Memoriał Michała Stadniczuka

17 października br., w pierwszą rocznicę śmierci ŚP. Michała Stadniczuka, odbył się bieg poświęcony maratończykowi z podnamysłowskich Mikowic.

Uczestników biegu powitał Wiceburmistrz Namysłowa Krzysztof Mucha.

Lekkoatleci mieli do pokonania dystans blisko 15 km na trasie Namysłów – Ligota Książęca, w kategoriach bieg ciągły i rowerzyści.

Po biegu nastąpiło złożenie kwiatów i zniczy na grobie lekkoatlety, a także zwiedzanie wystawy „Bieg przez życie”, eksponującej m.in. trofea i różne pamiątki sportowe lekkoatlety.

Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami bieg odbył się bez udziału publiczności z zachowaniem wymaganego dystansu oraz reżimu sanitarnego.

Michał Stadniczuk - był wspaniałym namysłowskim lekkoatletą, wielokrotnym medalistą na dystansie maratońskim. Miał na koncie mistrzostwo świata, Europy i Polski weteranów, był pomysłodawcą biegowej sztafety przyjaźni polsko - ukraińskiej w latach 2006-2012, która przez 10 lat docierała do miejsc na Ukrainie związanych z historią Polski, zdobywcą tytułu Mistrza Świata w biegu ulicznym na dystansie 10 km oraz Wicemistrza w biegu przełajowym na dystansie 6 km w kat. M - 85, podczas Mistrzostw Świata Mastersów w LA w Toruniu (24-30.03.2019 r.). W 2017 roku został uhonorowany tytułem Zasłużonego Obywatela Gminy Namysłów „za krzewienie wśród namysłowian kultury fizycznej i sportu”.

Swoje życie na stałe związał z tą dyscypliną sportu, traktując bieganie nie tylko jako pasję, ale również jako lekarstwo na doskwierające problemy z kręgosłupem, kierując się maksymą -  „żyję, by biegać”.

Pan Michał 16 października 2019 r., przeżywszy 89 lat, „ukończył swój bieg”.

 

 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane