×
Wyszukaj w serwisie

Odbiór drona do analizy zanieczyszczeń powietrza „SOWA”

Dziś, w obecności przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Namysłowie, nastąpił odbiór drona do analizy zanieczyszczeń powietrza „SOWA” - w ramach realizacji zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego Namysłowa na 2020 r. 

Przekazanie sprzętu miało miejsce w siedzibie Straży Miejskiej w Namysłowie, która będzie operatorem tego urządzenia.

Koszt jednostki transportowej, stacji pomiarowej oraz szkolenia z obsługi drona, to kwota 49 999,00 zł brutto. Wykonawcą zadania była firma USM sp. z o.o. z Lublina.

Dron do analizy zanieczyszczeń „SOWA” pozwoli na stały monitoring i na wyeliminowanie szczególnie zanieczyszczających powietrze źródeł w naszym mieście. Identyfikacja potencjalnych źródeł zanieczyszczeń powietrza, nastąpi poprzez pobranie próbki do analizy bezpośrednio z komina właścicieli badanych nieruchomości.

Działania te mają na celu ograniczenia spalania w piecach śmieci i odpadów zawierających trujące substancje, co w znaczny sposób wpłynie na poprawę jakości wdychanego przez mieszkańców Namysłowa powietrza.

IMG_9274.jpeg IMG_9292.jpeg IMG_9281.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane