Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Wystawa "TU rodziła się Solidarność" w Namysłowie

Na płycie namysłowskiego rynku, Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski wraz z Naczelnikiem Delegatury IPN w Opolu dr Tomaszem Greniuchem, dokonali oficjalnego odsłonięcia wystawy pn.: "TU rodziła się Solidarność" w Namysłowie.

W uroczystym otwarciu wystawy wzięły udział władze opolskiej Solidarności, a także przedstawiciele Solidarności w Namysłowie: Przewodniczący pierwszej organizacji, zarejestrowanej w dniu 17 września 1980 r. w Namysłowie - Stanisław Łoza oraz Grzegorz Adamczyk - Wiceprzewodniczący Zarządu Regionu i przewodniczący KZ NSZZ w Diehl Controls Polska w Namysłowie (dawnego Zakładu Elektromechaniki Motoryzacyjnej w Namysłowie).

Ekspozycje mają na celu ukazanie ogólnopolskich masowych strajków z lipca, sierpnia i września 1980 r. Składają się z części ogólnopolskiej, części regionalnych oraz lokalnych, ukazujących powstawanie „Solidarności” w niemal każdym zakątku naszego kraju. Teksty na panelach wystawowych są prezentowane w języku polskim i angielskim.

Zapraszamy mieszkańców do obejrzenia wystawy, a zwłaszcza zapoznania się z ciekawą historią dotyczącą powstawania NSZZ „Solidarność” w Namysłowie.

IMG_9524.jpeg

IMG_9539.jpeg

IMG_9555.jpeg

IMG_9543.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane