Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Nadaj butelce drugie życie

Dzięki dobrej współpracy Gminy Namysłów z Fundacją Zielony Ład oraz Grupą Żywiec - właścicielem Browaru Namysłowskiego, w dniach 20-22.11.2020, z myślą o ochronie środowiska, na namysłowskim rynku powstała specjalna strefa, w której będzie można oddać zwrotne butelki po piwie. Za każdą oddaną butelkę osoba dostanie 0,35 zł. Ważne, że butelki będą przyjmowane bez konieczności okazania paragonu. Dodatkowo do każdej oddanej butelki Fundacja przekaże 1 zł na posiłki dla służby zdrowia zakupione z lokalnej gastronomii.

Butelka zwrotna to najbardziej przyjazne opakowanie dla środowiska. Dlaczego? Ponieważ może krążyć 25 razy w ciągu 5 lat i być ponownie wykorzystana bez żadnego dodatkowego przetworzenia. Zwracając butelkę masz realny wpływ na ograniczenie ilości śmieci oraz emisji CO2 do atmosfery – ślad węglowy butelki zwrotnej jest nawet ok. 10 razy mniejszy niż w przypadku butelki bezzwrotnej podczas jednego obiegu. Emisje CO2 w przypadku butelki zwrotnej są porównywalne do emisji generowanych podczas ładowania 4 smartfonów, podczas gdy w przypadku butelki bezzwrotnej – 37 smartfonów.

Zwracając butelkę zwrotną możesz dać jej drugie i kolejne życie. W ten sposób dbasz o środowisko i nie tracisz pieniędzy.

Zapraszamy w godzinach od 10.00 do 18.00 do aktywnego uczestnictwa w akcji oraz wsparcia w ten sposób zarówno służb medycznych, jak i lokalnej gastronomii. Na "butelkodawców" będą czekać także gadżety promocyjne przekazane przez Burmistrza Namysłowa..

IMG_9627.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane