×
Wyszukaj w serwisie

Namysłów „Dał butelce drugie życie”

19 listopada br., dzięki dobrej współpracy Gminy Namysłów z Fundacją Zielony Ład oraz Grupą Żywiec - właścicielem Namysłowskiego Browaru, w mieście zainaugurowano wspaniałą akcję „Daj butelce drugie życie”.

W dniach od 20 do 22 listopada br. na namysłowskim rynku funkcjonowała specjalna strefa, w której można było oddać zwrotne butelki po piwie. Za każdą oddaną butelkę organizatorzy wypłacali kwotę 0,35 zł. Ważne, że butelki były przyjmowane bez konieczności okazania paragonu. Dodatkowo do każdej oddanej butelki Fundacja zobowiązała się przekazać 1 zł na posiłki dla służby zdrowia zakupione z lokalnej gastronomii.

- Chcemy w ten sposób zachęcać lokalne społeczności do troski o środowisko naturalne i wspieranie tych, którzy na co dzień najbardziej mierzą się ze skutkami pandemii koronawirusa. Każda zwrócona butelka to 0,35 zł dla oddającego, ale przede wszystkim 1 zł na posiłek dla personelu medycznego, który zostanie zakupiony w namysłowskich lokalach gastronomicznych dotkniętych kryzysem - podkreślają organizatorzy akcji.

Akcja ta promuje również ekologiczne postawy u mieszkańców. Butelka zwrotna to bowiem najbardziej przyjazne opakowanie dla środowiska. Dlaczego? Ponieważ może krążyć 25 razy w ciągu 5 lat i być ponownie wykorzystana bez żadnego dodatkowego przetworzenia. Zwracając butelkę mamy realny wpływ na ograniczenie ilości śmieci oraz emisji CO2 do atmosfery – ślad węglowy butelki zwrotnej jest nawet ok. 10 razy mniejszy niż w przypadku butelki bezzwrotnej podczas jednego obiegu. Emisje CO2 w przypadku butelki zwrotnej są porównywalne do emisji generowanych podczas ładowania 4 smartfonów, podczas gdy w przypadku butelki bezzwrotnej – 37 smartfonów.

Zwracając butelkę zwrotną możemy dać jej drugie i kolejne życie. Możemy w ten sposób, nie tracąc pieniędzy zadbać o nasze środowisko.

Na „butelkodawców” czekały także ciekawe gadżety promocyjne od Burmistrza Namysłowa.

- Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły aktywny udział w akcji „Dając butelce drugie życie” i informujemy, że wspólnymi siłami w Namysłowie, udało nam się zebrać łącznie 4566 butelek, wspierając w ten sposób, zarówno służby medyczne, jak i lokalną gastronomię – powiedział Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane