×
Wyszukaj w serwisie

Polska Szczęśliwych Rodzin

W grudniu br. Gmina Namysłów zawarła umowę o współpracy z Fundacją Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia w projekcie Polska Szczęśliwych Rodzin, realizowanego jest w ramach konkursu grantowego “Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Polska Szczęśliwych Rodzin to projekt wspierania współpracy pomiędzy organizacjami zajmującymi się polityką prorodzinną w Polsce. Polega na postawieniu rodziny  w centrum zainteresowania wspólnoty, szczególnie na poziomie samorządowym, który jest najbliżej ludzi i ich codzienności.

Akcja ma także na celu kształtowanie pozytywnych wzorców rodziny i odpowiedzialnych postaw, które służą codziennej odpowiedzialności za wspólne dobro i los przyszłych pokoleń oraz zasługują na wsparcie tak, by mogły się stać udziałem każdej rodziny.

W Namysłowie stawiamy na rodziny jako filar naszego społeczeństwa. Dodatni przyrost naturalny, jakim możemy się pochwalić, motywuje nas do podejmowania kolejnych aktywności i coraz to nowych działań na rzecz rodzin - dodaje Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

Gmina Namysłów aktywnie prowadzi politykę prorodzinną poprzez różne formy wsparcia m.in.:

- witanie nowo narodzonych namysłowian pakietami malucha, zawierającymi upominki dla najmłodszych mieszkańców

- dopłaty do miejsc w żłobkach niepublicznych

- organizacja nieodpłatnych półkolonii w szkołach podstawowych w czasie ferii zimowych dla klas I-IV

- organizacja i dofinansowanie do wypoczynku letniego dla dzieci szkolnych

- zwolnienie z opłat rodziców w publicznym żłobku w czasie pandemii koronawirusa

- pozyskanie dofinansowania z programu Maluch+

- współpraca z Fundację „Elementarz" przy uruchomieniu w Namysłowie Innowacyjnego Niepublicznego Żłobka Integracyjnego „Elementarz Przyjazny Rodzinie”

- zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych oraz rozbudowa przedszkola o nowy obiekt w związku z utrzymującym się dodatnim przyrostem naturalnym w gminie

- stałe podnoszenie poziomu wyposażenia placówek oświatowych oraz poprawa ich warunków lokalowych

Zachęcamy wszystkich do dołączenia do grupy Polska Szczęśliwych Rodzin na Facebooku.

 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane