×
Wyszukaj w serwisie

Gry terenowe - Questy

Zapraszamy wszystkich do aktywnego poznawania tajemnic i ciekawostek związanych z Ziemią Namysłowską, dzięki trzem nowym grom terenowym zwanymi Questami, przygotowanym we współpracy z Namysłowskim Ośrodkiem Kultury, o następującej tematyce:

1) Ścieżkami Średniowiecznego Namysłowa - wyprawa prowadzi uliczkami Namysłowa i prezentuje liczne zabytki związane ze średniowieczną historią naszego miasteczka.

2) Skarby Namysłowskich Lasów - wyprawa prowadzi przez namysłowski las trasą ścieżki edukacyjnej, z której można dowiedzieć się o zwierzętach i roślinach, jakie można spotkać w lesie oraz o zagrożeniach i korzyściach płynących z gospodarki leśnej.

3) W poszukiwaniu smoka na Namysłowskiej Ziemi - quest prowadzi po miejscowościach ziemi namysłowskiej, przedstawiając Smoczą Legendę związaną ze Smogorzowem, która tłumaczy skąd wywodzą się nazwy tutejszych miejscowości: Namysłowa i okolicznych wsi. Na trasie wyprawy zwiedzisz ciekawe miejsca i zabytki ukazujące historię regionu.

RYNEK - miniatura.jpeg
PRZYRODA - miniatura.jpeg
SMOK - miniatura.jpeg

Pobierz karty do gry, klikając w miniaturki. 

Questy można także przebyć przy pomocy aplikacji mobilnej pod adresem  

Zachęcamy do wspólnej zabawy i aktywnego poznawania atrakcji naszej gminy.

A dla wszystkich miłośników ciekawostek historycznych z terenu powiatu namysłowskiego polecamy serwis visit.namyslow.pl, w którym to znajdziemy m.in. dodatkowe gry terenowe, interaktywną mapę atrakcji czy planer wycieczek.

IMG_0794.jpeg

IMG_0800.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane