×
Wyszukaj w serwisie

Partnerstwo na 307

Szanowni Mieszkańcy Gminy Namysłów,

Każdy z Państwa może mieć wpływ na rozwój naszej Gminy, każdy z nas może wyrazić swoją opinię, która pomoże w przyszłości zaplanować działania poprawiające jakość życia i usług publicznych. I co najważniejsze - każdy głos jest ważny! Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie służącej określeniu kierunków rozwoju zarówno naszej gminy jak i „Partnerstwa na 307”, w którego prace aktywnie się włączyliśmy. Gminy przygotowują obecnie wspólną strategię rozwoju obszaru Partnerstwa i będą się wspólnie starać o środki pomocowe, w tym unijne, na realizację zadań, które w największym stopniu poprawią sytuację mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

Wypełnienie ankiety zajmuje 10-15 minut. Dziękujemy za poświęcony czas!

Ankieta dostępna jest pod linkiem.

Termin ankietowania: od 15.01.2021 do 31.01.2021

zdjęcie ilustracyjne.png

Czym jest  „Partnerstwo na 307”?

Gmina Namysłów włączyła się w tworzenie „Partnerstwa na 307” – formy współpracy jednostek samorządu terytorialnego pogranicza województwa wielkopolskiego (Powiat Kępiński) i Opolskiego (Powiat Namysłowski). Połączył je jeden, wspólny cel: zrównoważony rozwój obszarów zagrożonych marginalizacją, na obszarze funkcjonalnym miast powiatowych Kępno i Namysłów oraz próba przywrócenia rozwoju obszaru w oparciu o ciąg pieszo-rowerowy na śladzie byłej linii kolejowej nr 307. Zawiązana współpraca ma pomóc w  rozwoju obu niedużych ośrodków gospodarczych i oddziaływać pozytywnie na tereny zagrożone marginalizacją – ościenne gminy wiejskie.

Partnerstwo tworzą: Powiat Kępiński z Miastem i Gminą Kępno, Gminą Baranów, Gminą Trzcinica, Gminą Rychtal, Powiat Namysłowski z Miastem i Gminą Namysłów, Gminą Domaszowice, Gminą Wilków i Gmina Świerczów.

Więcej szczegółów o inicjatywie dostępne jest na stronie internetowej Urzędu Gminy w Rychtalu.

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane