×
Wyszukaj w serwisie

Zimowy wypoczynek dzieci klas I-IV

Dziesięć dni wypełnionych zabawą, grami planszowymi i z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, zajęciami sportowo – rekreacyjnymi i integracyjnymi, warsztatami plastycznymi, technicznymi, muzycznymi, artystycznymi, pogadankami, konkursami, zagadkami i rebusami, projekcją bajek i filmów dla dzieci, dyskoteką, karaoke i zabawami muzyczno – ruchowymi oraz wycieczkami i warsztatami terenowymi, w tym aktywnością na świeżym powietrzu  – tak wyglądały tegoroczne półkolonie zimowe w Gminie Namysłów.

Organizatorzy starali się wyjść naprzeciw potrzebom dzieci, a także wspomóc rodziców w opiece nad dziećmi w czasie tegorocznych, bardzo nietypowych ferii, tak aby nie wyjeżdżając mogły spędzić wolny czas ciekawie i bezpiecznie.

W okresie zimowego wypoczynku, tj. w dniach 4 - 8 stycznia 2021 r. oraz 11 - 15 stycznia 2021 r., w godz. od 7.00 do 16.00, zorganizowane zostały dwa turnusy w ramach półkolonii dla uczniów klas I-IV w sześciu placówkach Gminy Namysłów, tj. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Szarych Szeregów, Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Prusa, Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Św. Jana Pawła II w Namysłowie oraz w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Głuszynie. 

O zakwalifikowaniu dziecka na półkolonię decydowała kolejność zgłoszeń, a pobyt dziecka na półkolonii był całkowicie bezpłatny. Organizatorzy zapewnili także podopiecznym ciepły posiłek i poczęstunek w postaci drugiego śniadania.

Z zimowego wypoczynku, w czasie obu turnusów, skorzystało łącznie 239 dzieci.

Na uczniów czekało tam mnóstwo wspomnianych atrakcji, zajęć, gier i zabaw, a cały program realizowano przy zachowaniu reżimu sanitarnego, określonego w Wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Zajęcia poprowadzili nauczyciele danych placówek oraz instruktorzy Namysłowskiego Ośrodka Kultury.

Niezwykłym powodzeniem cieszyły się edukacyjne gry terenowe tzw. Questy: Ścieżkami Średniowiecznego Namysłowa oraz Skarby Namysłowskich Lasów, w których uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 4 w Namysłowie. Dzięki nim dzieci mogły poznać liczne zabytki związane ze średniowieczną historią naszego miasteczka oraz różnorodną florę i faunę na trasie ścieżki edukacyjnej w namysłowskim lesie, pogłębiając jednocześnie wiedzę o zagrożeniach i korzyściach płynących z gospodarki leśnej.

Ukoronowaniem tegorocznych ferii, była natomiast ciekawa atrakcja przygotowana przez Namysłowski Ośrodek Kultury dla wszystkich małych miłośników zwierząt. Namysłów odwiedziły dwie przyjazne alpaki: Karmel i Bartek. W specjalnie przygotowanym boksie, na terenie zielonym obok Biblioteki Publicznej w Namysłowie, można było je nakarmić, pogłaskać i zapozować z nimi do zdjęcia.

Po dwóch tygodniach bezpiecznego wypoczynku, zabawy i błogiego lenistwa, najmłodsi mieszkańcy naszej gminy powrócili do szkolnych obowiązków. Wierzymy jednak, że minione nietypowe, a jednak bardzo ciekawe ferie z pewnością będą ciepło i miło wspominać.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane