Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Gminny Program Profilaktyki Zdrowotnej „Fioletowa wstążka”

Rozpoczęła się kolejna edycja Gminnego Programu Profilaktyki Zdrowotnej „Fioletowa wstążka”. W ramach, programu dziewczęta z klas VII i VIII szkół podstawowych zostaną poddane szczepieniom przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), który jest odpowiedzialny za powstawanie raka szyjki macicy. Dzięki takim programom zwiększa się świadomość „młodych kobiet”, które kształtują w sobie dobre nawyki zdrowotne. Ponadto mogą liczyć na porady wykwalifikowanego personelu medycznego.

Realizatorem programu jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Grupowa Praktyka Lekarska Pro- Familia Sp. z o. o. z Namysłowa, który odpowiada za zakup oraz wykonanie szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV.

Aby skorzystać z programu należy wyrazić zgodę na udział dziecka w szczepieniu i udać się  do placówki medycznej przy ul. Pocztowej 7 w Namysłowie. Formularze zgód są dostępne na stronach internetowych szkół podstawowych, w placówce medycznej oraz pod linkiem.

Działanie to jest finansowane z budżetu Gminy Namysłów.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane