Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Otwarcie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Namysłowie

W dniu 9 marca odbyło się oficjalne otwarcie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Grunwaldzkiej w Namysłowie, którego dokonali Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Namysłowie Kazimierz Kos oraz Prezes Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych „EKOWOD” Sp. z o.o. Artur Masiowski. Celem projektu jest poprawa efektywności gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Namysłów, dzięki zwiększeniu udziału odpadów zbieranych selektywnie. Budowa kompleksu trwała od kwietnia 2020 r. i została zrealizowana przez Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych „EKOWOD” Sp. z o.o.

Całkowita wartość zadania wyniosła 1 095 424,69 zł, z czego 931 110,99 zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020.

 


 

W ramach inwestycji zostało wykonane odwodnienie i utwardzenie placu wraz z przyłączami i infrastrukturą sieciową. Zakupiony został kontener socjalno-biurowy dla pracowników obsługujących PSZOK, w tym kontener przeznaczony na punkt wymiany rzeczy używanych, kontener magazynowy na odpady niebezpieczne oraz wiata magazynowa na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Na terenie PSZOK powstał także trójdzielny boks betonowy, z przeznaczeniem na odpady zielone i odpady wielkogabarytowe. Punkt został wyposażony również w pojemniki o pojemności 1100 litrów i kontenery o pojemności 7000 i 4000 litrów. Teren obiektu jest ogrodzony i monitorowany. 

PSZOK to nie tylko miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli przekazać odpady, ale to także miejsce, które będzie pełniło rolę edukacyjną i informacyjną. Dzięki zamontowanej wiacie edukacyjnej oraz tablicom informacyjnym, dowiemy się jak prawidłowo segregować odpady, jak założyć przydomowy kompostownik oraz co dzieje się z posegregowanymi odpadami i dlaczego warto to robić.

PSZOK czynny jest od środy do piątku w godzinach od 900 do 1700 oraz w soboty od godziny 900 do 1400.

 

logo 2.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane