×
Wyszukaj w serwisie

Pierwszy krok zmiany systemu workowego na system pojemnikowy w Gminie Namysłów

Od 12 kwietnia br. w Gminie Namysłów rozpocznie się dystrybucja nowych żółtych pojemników na plastik o pojemności 240L dla mieszkańców Namysłowa i poszczególnych sołectw.

- Jest to pierwszy krok zmiany systemu workowego na system pojemnikowy. W tym roku wyposażymy mieszkańców w pojemniki na tworzywa sztuczne, natomiast w kolejnych latach będziemy chcieli doposażyć nieruchomości w pojemniki na papier i szkło – mówi Roman Kania naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Namysłowie.

Na terenach wiejskich pojemniki zostaną dostarczone do sołtysów, od których mieszkańcy danej miejscowości będą mogli je odbierać i podpisywać stosowne umowy użyczenia.

W przypadku miasta, mieszkańcy będą mogli odbierać pojemniki w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, przy ulicy Grunwaldzkiej w Namysłowie.

IMG_3535.jpeg

- Pojemniki będą udostępniane zarówno dla mieszkańców Namysłowa, jak i poszczególnych wsi bezpłatnie. W kwietniu podamy również szczegółowy harmonogram ich odbioru – mówi Artur Masiowski Prezes Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych „EKOWOD” Sp. z o.o. w Namysłowie.

Mam nadzieję, że poprzez takie działania, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców, system gromadzenia odpadów z tworzyw sztucznych ulegnie znacznej poprawie – mówi Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

 


 

 

 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane