×
Wyszukaj w serwisie

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

W dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w Polsce.

Wielu z Państwa dokonało już spisu pokazując, że zależy Wam na wypełnieniu obowiązku spisowego, że jesteście świadomi wagi tego przedsięwzięcia oraz że ważny jest dla Was wizerunek naszej gminy na tle pozostałych, biorących udział w spisie.

Zastanówmy się też, czy wśród naszych sąsiadów, znajomych lub członków rodziny są osoby, do których informacja o spisie statystycznym nie dotarła lub też wiedzą o tym, ale zostawiają spis na ostatnią chwilę. Warto ich zdopingować do szybszego działania, żeby nie przegapili ostatecznego terminu na wypełnienie swojego obowiązku!

Zachęcamy, aby inicjatywa ta była wyrazem gminnej mobilizacji. Zbierzcie siły, przełamcie się i wypełnijcie formularz spisowy dostępny na stronie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. 

Samospis internetowy, to najwygodniejsza i najbezpieczniejsza metoda – wszystko można zrobić w domu w dogodnym dla siebie czasie. Ważne – od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji - masz tylko 5 dni na dokończenie spisu

Sąsiadowi lub znajomemu, który nie ma komputera, zasugerujmy kontakt z infolinią spisową dostępny pod numerem: 22 279 99 99. Jeśli zgłosi konsultantowi chęć spisania, zostanie przekierowany do rachmistrza telefonicznego, który w imieniu mieszkańca wprowadzi wszystkie informacje do formularza spisowego.

Jeśli nie masz dostępu do Internetu czy też komputera, możesz udać się do swojego urzędu gminy, gdzie przygotowane zostało specjalne stanowisko komputerowe do przeprowadzenia samospisu.

W Urzędzie Miejskim w Namysłowie, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym, można skorzystać również z pomocy pracowników Wydziału Spraw Obywatelskich (bud. B I p. pok. nr 13) tel. 77 4 190 352 oraz Wydziału Organizacyjnego (bud. A, pok. 25) tel. 77 4190 356.

Statystyki dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, zgodnie z informacją uzyskaną z GUS pokazują, iż od początku spisu do dnia 05.05.2021 r. w naszej gminie spisu dokonało 11,56 % mieszkańców.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, że nieprzystąpienie do spisu powszechnego jednej osoby nie ma większego znaczenia, przypominamy: LICZY SIĘ KAŻDY MIESZKANIEC!

750x200px-scaled.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane