×
Wyszukaj w serwisie

Złoty Krzyż Zasługi dla Burmistrza Namysłowa

W dniu 31 maja br., w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, miała miejsce doniosła uroczystość, podczas której Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego dla wszystkich zaproszonych osób, pełniących różnego rodzaju funkcje w ramach samorządu terytorialnego, które na co dzień działają dla swoich społeczności lokalnych, czy regionalnych - swoich współmieszkańców.

Nieprzypadkowa jest również sama data uroczystości, do której Prezydent RP nawiązał w trakcie przemówienia, tj. do przypadającej w czerwcu br. 31. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w naszym państwie. 

- Każda jednostka samorządu terytorialnego składa się z dwóch węzłowych elementów: z terytorium i z tych, którzy to terytorium zamieszkują. Ale ta służba ma charakter podwójny: to z jednej strony służba dla mieszkańców, a więc rzeczywiście realizowanie spraw lokalnych, bieżących potrzeb mieszkańców, ale to jest zawsze służba dla Rzeczypospolitej. Dzisiaj Polska jest państwem w coraz większym stopniu nowoczesnym w światowym tego słowa znaczeniu, i to w światowym według najwyższych światowych standardów. Z całego serca Państwu za to dziękuję, bo to jest ogromna Państwa zasługa. Ogromnie dziękuję za mądrze, z sercem i z niezwykłym oddaniem realizowaną politykę, rozumianą jako rozsądna troska o dobro wspólne.  – mówił w wygłoszonym  przemówieniu Prezydent RP Andrzej Duda.  

Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski odebrał tego dnia z rąk głowy państwa Złoty Krzyż Zasługi.

 

To zaszczytne odznaczenie ustanowiono już w 1923 r. i nadawane jest osobom, które zasłużyły się dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

- To bardzo wzruszający moment i ogromny zaszczyt. Przyjmując to odznaczenie pomyślałem, że jest ono uhonorowaniem nas wszystkich, dostrzeżeniem aktywności naszej lokalnej wspólnoty. To, że Gmina Namysłów się rozwija i zmienia każdego roku jest przecież efektem naszego wspólnego wysiłku. Każdy Mieszkaniec naszej gminy jest współautorem tych pozytywnych osiągnięć. Gmina Namysłów jest silna siłą swoich Mieszkańców. I podczas wizyty w Pałacu Prezydenckim byłem z tego szczególnie dumny. Dziękuję Panu Prezydentowi za to wyróżnienie i dziękuję Państwu, że od 2018 r. mam zaszczyt pełnić funkcję włodarza Namysłowa. – powiedział Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

 


 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane