Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Budowa drogi w Kowalowicach

Gmina Namysłów realizuje zadanie pn. "Budowa drogi w Kowalowicach", dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Realizacja przedmiotowego zadania wynika z kompleksowości działań prowadzonych przez Gminę Namysłów, mających na celu rozwój spójnej, funkcjonalnej i efektywnej sieci dróg poprzez budowę i  zamykanie ciągów komunikacyjnych. Budowa 337 mb drogi w Kowalowicach jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczeństwa, które od wielu lat wnioskuje o budowę przedmiotowej drogi. Dzięki realizacji projektu znacząco poprawi się bezpieczeństwo użytkowników tej drogi. Należy wspomnieć, że inwestycja realizowana jest na terenach wiejskich, czyli terenach, na których stan dróg jest o wiele gorszy, niż w dużych miastach, czy aglomeracjach. Stan techniczny drogi objętej projektem można określić, jako niezadowalający, a istniejący ruch powoduje dodatkowe niszczenie nawierzchni, w której występują bardzo liczne deformacje i odkształcenia w profilu poprzecznym i podłużnym. Przy drodze w większości brak jest wyraźnie wykształconych poboczy, co powoduje, że piesi poruszają się w tej samej przestrzeni, co pojazdy kołowe, co wpływa na niski poziom bezpieczeństwa.

Całkowita wartość projektu to 484 766,91 zł, a otrzymane dofinansowanie w wysokości 290 860,15 zł, stanowi 60 % wartości całej inwestycji.

Flaga i godło Polski.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane