×
Wyszukaj w serwisie

Budowa drogi w Nowych Smarchowicach

kanalizacja.png

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich "Europa inwestująca w obszary wiejskie"

 

Gmina Namysłów realizuje zadanie pn. "Budowa drogi w Nowych Smarchowicach", dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu to 2 390 000,00 zł, a otrzymane dofinansowanie w wysokości 1 368 783,00 zł, stanowi 63,63 % wartości całej inwestycji.

Celem operacji jest poprawa integralności sieci drogowej oraz umożliwienie lokalnego rozwoju wraz z poprawą bezpieczeństwa poprzez budowę odcinka drogi w miejscowości Nowe Smarchowice. Realizacja przedmiotowego zadania wynika z kompleksowości działań prowadzonych przez Gminę Namysłów, mających na celu rozwój spójnej, funkcjonalnej i efektywnej sieci dróg poprzez budowę i  zamykanie ciągów komunikacyjnych. Budowa 1,037 km drogi w Nowych Smarchowicach jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczeństwa, które od wielu lat wnioskuje o budowę przedmiotowej drogi. Dzięki realizacji projektu znacząco poprawi się bezpieczeństwo użytkowników tej drogi. Należy wspomnieć, że inwestycja realizowana jest na terenach wiejskich, czyli terenach, na których stan dróg jest o wiele gorszy, niż w dużych miastach, czy aglomeracjach.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane